taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.586
Euro
7.2599
Altın
1620.07
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.192
Bitcoin
41704.26
fuzulev

İETT'den sarı kravat açıklaması

İETT çalışanlarına verilen sarı kravat ve yeleğin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ü anımsattığı gerekçesiyle değiştirildiği iddialarına cevap geldi. İETT, iddiaları reddetti.


Whatsapp ile paylaş

İETT'den sarı kravat açıklaması

İETT'den sarı kravat açıklaması

İETT çalışanlarına verilen sarı kravat ve yelek, 'Mustafa Sarıgül’ü anımsattığı gerekçesiyle değiştirildi mi?' iddialarını İETT yetkilileri yalanladı. İETT yetkililerinin verdiği bilgiye göre, sarı renkteki kravat ve yeleklerin kullanılmaya devam ediyor.

AÇIK RENGİN ÇABUK KİRLENMESİ ŞİKAYETİN SEBEBİ

Söz konusu yanlış anlaşılmanın nedeni ise sendika üyelerinin; 2012 yılı sonunda tasarlanan ve 2013 yılında yaz aylarından itibaren dağıtılmaya başlanan kıyafetlerden şikayetçi olmaları oldu. Dağıtım esnasında şoförler, aynı zamanda üzerinde İETT logosu bulunan kravat ve yelekleri dışarıda da giydiklerini ve renginin açık olup çabuk kirlenmesi nedeniyle, sendika aracılığıyla yedek olarak koyu renk kravat ve yelek istendi.

SARI RENKLİ KRAVAT VE YELEKLER TOPLANMADI

İETT yetkililerin verdiği bilgiye göre, şu anda polemik konusu edilen kravat ve yelekler, İETT'nin şoförlere ikinci bir renk olarak verdiği yedek kravat ve yelekler. Diğerlerinin kaldırılması ya da toplatılması söz konusu olmadığı gibi, halen kullanılmaya devam ediyor. Şoförler açık renkli giysileri yaz aylarında, koyu renkli yedeklerini de kış aylarında kullanmaya devam ediyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir