taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4157
6.1344
1211.25
92915.32
211.197

İki aylık çalışmayla başarıyı yakaladı

Doğuştan iki bacağı olmayan 13 yaşındaki Ümit Kayadaş, iki aylık çalışmanın ardından katıldığı şampiyonada 6. oldu.

AA | 27.01.2016 - 15:12..

Isparta'da yaşayan ve doğuştan iki bacağı olmayan 13 yaşındaki Ümit Kayadaş, iki aylık çalışmanın ardından katıldığı ilk Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası'nda altıncı oldu.

EĞİRDİR GÖLÜ'NDE YÜZÜYOR

Isparta'daki Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu 6. sınıf öğrenci Ümit Kayadaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, yüzmeyi çok sevdiğini, Isparta'ya taşınmadan önce Eğirdir Gölü'nde zaman zaman yüzdüğünü söyledi.

İki aylık çalışmayla başarıyı yakaladı

2 AYLIK EĞİTİM

Üç ay önce babası ile bir parkta oturduğu sırada tanıştığı yüzme hocası İbrahim Kaç'ın teklifini kabul ettiğini ve eğitimlere başladığını belirten Kayadaş, 2 aylık eğitiminin ardından Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası'na katıldığını ve burada altıncı olmayı başardığını kaydetti.

İki aylık çalışmayla başarıyı yakaladı

HEDEFİ BİRİNCİLİK

Bu sonucun başlangıç için iyi olduğunu dile getiren Kayadaş, "Bu durum bende daha fazla çalışma azmi oluşturdu. Mart ayında yine Alanya'da düzenlenecek Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'na katılacağım. Burada birincilik elde etmek istiyorum. Sonraki süreçte de Avrupa ve dünya şampiyonlukları elde etmek en büyük hayalim" dedi.

Kayadaş, yüzmeye başlandıktan sonra kendine olan öz güveninin arttığını, hayata daha pozitif bakmaya başladığını söyledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)