taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7656
Euro
7.3729
Altın
1644.85
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.791
Bitcoin
49631.58

İlber Ortaylı'dan Müjdat Gezen'e cevap

İlber Ortaylı, kendisini eleştirirken hakarete varan ifadeler kullanan Müjdat Gezen'e cevap verdi.


Whatsapp ile paylaş
İlber Ortaylı'dan Müjdat Gezen'e cevap

İlber Ortaylı'dan Müjdat Gezen'e cevap

İlber Ortaylı'ya 'haddini bil' diye seslenen Müjdat Gezen, "Herkes haddini bilecek çocuk!" gibi sert eleştirilerde bulunmuştu. Gezen'e cevap veren Ortaylı, "Konuyla ilgili çok da söylenecek bir şey yok. Kendisini iyi de tanımıyorum. Biz Uğur Dündar ile ilgili zaten açıklama yapmıştık. 7- 8 yıl önce dost sohbetinde konuyla ilgili açıklamalar yapmıştık" ifadelerini kullandı.

KAŞIKÇI ELMASI KONUSU NE KADAR TUTARLIYSA MÜJDAT GEZEN DE O KADAR...

Konuyla ilgili son açıklamasını yapan Ortaylı, "Şunu söylemek isterim ki, Topkapı Sarayı'ndaki Kaşıkçı Elması'nın sahtesiyle yer değiştirilme konusuyla ilgili rivayet ne kadar tutarlıysa, Müjdat Gezen'in yaptığı o konuşma da bizim için o kadar tutarlı. Umarım her şey netleşmiştir" dedi.

CAPS'LERE ÇOK GÜLÜYORUZ

Ajans Haber'in haberine göre İlber Ortaylı, konuyla ilgili yeni capslerin de çıkabileceği hatırlatması üzerine, "Bu tarz capslerden şu ana kadar çok memnunum. Dediğim gibi zekâ ürünüyle yapıldığı takdirde, benim için hiçbir sorun teşkil etmiyor, aksine çok seviniyor ve mutlu oluyorum, gülüyoruz hep beraber" diye konuştu.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Prof. Dr. İlber ORTAYLI Vekili Sıfatıyla Açıklama Metnimizdir:

Müvekkilim Sayın İlber Ortaylı'nın bir dönem müze başkanlığını yürüttüğü Topkapı Sarayı'nda muhafaza edilen, bir takım kıymetli eşyanın zarar gördüğü ve kaşıkçı elmasının sahtesi ile değiştirildiği iddiasına dayalı, yaklaşık sekiz yıl önceki bazı araştırmacı gazetecilik çalışmaları, son günlerde yeniden medyanın gündemini meşgul etmektedir.

Bu gazetecilik iddiaları sebebiyle zan altında kalan müvekkilimin, kalabalık bir dost meclisinde gerçekleştirdiği yorumları ihtiva eden video görüntülerinin, medyada hatalı yorumlanması ihtimaline binaen işbu açıklamayı yapmak zarureti görüyoruz.

Anılan açıklamanın içeriği ve kullanılan ifadeler, müvekkilimin başkanlığını yaptığı sarayın uğradığı haksızlıkla ilgili olup bu muvazenede değerlendirilip kimsenin onur ve haysiyeti ile ilgili bir müdahale olmadığı kanaatindeyiz. Bu bağlamda, müzecilik anlamındaki teknik çalışmaların, müvekkilim ve tarafları üzmemesi konusunda imtina edilmesini dilemekteyiz.

Müvekkilim, Sayın Uğur Dündar'ın siyasi duruşu ile bir şekilde, sekiz yıl önceki bu açıklamalarının gündeme getirilmesini uygun bulmamaktadır. Yayınlarınızın bu hususa uygun yapılmasını müvekkilim adına rica ederiz.

İlber Ortaylı'dan Müjdat Gezen'e cevap

İlber Ortaylı'dan Müjdat Gezen'e cevap

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir