taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4951
Euro
7.196
Altın
1620.25
Borsa
87597.49
Gram Altın
338.776
Bitcoin
40957.67
fuzulev

İlhan Selçuk'un mal varlığı kavga çıkardı

İlhan Selçuk'un malvarlığı kız kardeşi ile yeğenini birbirine düşürdü.

09.03.2011 - 10:09..
Whatsapp ile paylaş
İlhan Selçuk'un mal varlığı kavga çıkardı

İlhan Selçuk'un mal varlığı kavga çıkardı

Önce yas, sonra miras gerçeğini yaşayanlardan birisi de Selçuk Ailesi oldu. Cumhuriyet Gazetesi'nde yıllarca "Pencere" adlı köşeyi yazan İlhan Selçuk'un ölümünün ardından miras kavgası çıktı.

Ünlü yazarın kız kardeşi Ülfet Nuran Ertel, ağabeyinin ölümünden sonra veraset ilamı davası açtı. Ertel, çocuğu olmayan Selçuk'un ölmeden önce 2008'de, el yazısıyla, "Bana bir şey olursa bütün malım mülkümün, tüm haklarımın tek yetkilisi kız kardeşim Ülfet Ertel'dir" şeklinde vasiyetname bıraktığını belirterek ağabeyinin tüm malvarlığını istedi. Ülfet Nuran Ertel, "Bu, ağabeyimin son arzudur. Vasiyeti yerine getirilmelidir" diyerek vasiyetnameyi mahkemeye verdi.

YEĞENİ İTİRAZ ETTİ

Fakat İlhan Selçuk'un ağabeyi olan ve 11 Mart 2010'da ölen karikatürist Turhan Selçuk'un kızı Hikmet Aslı Selçuk, buna itiraz etti. Amcasının mirasında kendisinin de hakkı olduğunu iddia eden Aslı Selçuk, İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada, davacı oldu. Ve halasının mahkemeye sunduğu vasiyetnamenin "yokluğuna" ilişkin İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde ayrı dava açtı.

YÜZDE 50 HİSSE SAHİBİYİM

Mirastan halası ile kendisinin yüzde 50 hisse sahibi olduğunu söyleyen Aslı Selçuk, "El yazısıyla yazıldığı iddia edilen belge hukuken bir vasiyetname değildir. Bu yazı, amcamın, ameliyat sonrası oluşabilecek bir komplikasyon nedeniyle bir süreliğine mallarını teslim ettiği bir yazıdır" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir