taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5719
Euro
7.2568
Altın
1616.27
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.452
Bitcoin
41907.95
fuzulev

İlk Astroloji Akademisi programı İstanbul'da açılıyor

İstanbul Aydın Üniversitesi, Astroloji Akademisi programı açıyor.


Whatsapp ile paylaş

İlk Astroloji Akademisi programı İstanbul'da açılıyor

İlk Astroloji Akademisi programı İstanbul'da açılıyor

26 Mart'ta ilk dersin verileceği program kapsamında astroloji teknikleri, yıldız haritası oluşturulması ve uygulamalı eğitim bulunuyor.

'YÖK ONAYLI SERTİFİKA VERECEĞİZ'

Türkiye'de ilk olan programın amacını eğitmenlerden astrolog Devrim Yılmazer; "Medeniyet tarihinde büyük öneme sahip olan astroloji bilimini Türk insanına tanıtmak istiyoruz" sözleriyle açıkladı. Astroloji akademisinin büyük ilgi gördüğünü dile getiren İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Eğitim Koordinatörü Olcay Çetinkaya da, "3 ay sürecek program için 45 saatlik bir ders programı oluşturduk. Ücreti 750 TL, 15 kişilik kontenjanımız doldu. Eğitimini tamamlayanlara YÖK onaylı sertifika vereceğiz" diye konuştu.

'FALCILIKLA KARIŞTIRILIYOR'

25 yıldır astroloji üzerinde çalışmalar yürüten İletişim bilimci ve astrolog Yılmazer programla ilgili yaptığı açıklamalarda; "Astroloji pozitif bilimler gözünden bakıldığında bilim değilmiş gibi algılanıyor. Ancak bu bakışla felsefe ya da ilahiyat da bilim değil. Türkiye’de astroloji denildiğinde akla hemen falcılık geliyor. Falcılar hisleriyle açıklamaya yapmaya çalışırlar ve bilimin aksine geleceği kesin hatlarla belirlediklerini iddia ederler. Astroloji ise yüzyıllardır var olan ve tamamen matematiksel denklemlerle açıklanan bir bilim..." ifadelerini kullandı.

"SİYASİLERİN İLGİSİ BÜYÜK" 

Akademiden mezun olanların eğitmenlik yapabileceğini anlatan astrolog Devrim Yılmazer, "Hemen her alanda danışmanlık hizmeti de veriyorlar. Örneğin bir şirketin kuruluşu için hangi tarihin daha doğru olacağını ya da iki seçeneğe sahip bir kişi için hangi seçeneğin şans getireceğini yıldız haritaları sayesinde söyleyebiliyorlar. En çok siyasette talep var. Dünyada birçok devlet başkanı her zaman kendisiyle çalışan sabit astrologlara sahip. Örneğin; eski İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher böyle bir liderdi." dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir