taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9337
6.5795
1556.46
123556.1
297.037
51824.81

İmamoğlu: O kitabın satışını sitemizden iptal ettik

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, PKK'lı Sakine Cansız'ın kitabının siteden satışının iptal edildiğini açıkladı.

DHA | 14.01.2020 - 14:58..
Whatsapp ile paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediyeleri gezileri kapsamında, Sultanbeyli Belediyesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette ev sahibi Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İmamoğlu ve belediyenin üst yönetimine ilçenin sorunlarıyla ilgili sunum yaptı. Sunumun ardından İmamoğlu ve Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.

İmamoğlu: O kitabın satışını sitemizden iptal ettik

"O KİTABIN SATIŞINI SİTEMİZDE İPTAL ETTİK"

İBB Başkanı İmamoğlu, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, terör suçlarından tutuklu eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız'ın kitaplarının İstanbul Kitapçısı'nda satılmasına yönelik tepkileri hatırlatarak, bu konuda bir girişimlerinin olup olmadığını sorması üzerine İmamoğlu, şunları söyledi:

"Sayın Demirtaş'a ait kitap her yerde satılıyor. Devletin kurumları da buna dahil. Başka kitapçılarda da var. Olabilir de. Olmalıdır da. Kaldı ki bir kitabın yasak olup olmadığına karar verecek olan, bu ülkenin mahkemeleri, savcılıkları. Diğer kitapla ilgili olarak, 5 yıldır satışta olan bir kitap. Yeni değil. Ama gelen haklı tepkiler üzerine biz, o kitabın satışını sitemizden iptal ettik. Ama bu konu üzerinden bir hamaset oluşturarak, yine bir düşmanlık kurgusu üzerine önce sosyal medyadan başlatıp sonra başka iletişim araçlarına taşıyarak, yani bir nevi böyle toplumu infiale getirmek. Bunlar hoş şeyler değil."

İmamoğlu: O kitabın satışını sitemizden iptal ettik VİDEO

İmamoğlu: O kitabın satışını sitemizden iptal ettik

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir