taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

IMF'den merkez bankalarına uyarı geldi

IMF, gelişmiş ülkelerin parasal genişleme politikalarını hızlı bir şekilde çekmeleri durumunda küresel ekonomiyi riske atabileceklerini belirtti.


Whatsapp ile paylaş

IMF'den merkez bankalarına uyarı geldi

IMF'den merkez bankalarına uyarı geldi

Uluslararası Para Fonu IMF'den merkez bankalarına yine uyarı geldi. G20 toplantıları öncesinde mesaj veren IMF, aralarında ABD'nin de bulunduğu gelişmiş ülkelerin küresel ekonomide zayıflık devam ederken ekonomiye desteklerini hızlı bir şekilde çekmemeleri gerektiğini belirtti.

'ÜLKE PARA BİRİMLERİNİN DOLAR KARŞISINDA SERT DÜŞÜŞÜ...'

IMF'den yayımlanan raporda, “Sermaye çıkışları, yüksek faiz oranları ve gelişen ülke para birimlerinin dolar karşısında sert düşüş yaşaması temel endişeler olarak sıralanmaya devam ediyor. Bunların üzerinde bazı ülkelerin sıkılaştırmaya gitmesi yatırımcı güvenine zarar verebilir” ifadeleri kullanıldı.

RİSKLERE DİKKAT ÇEKTİ

IMF, küresel ekonomik büyüme tahminini Ocak ayındaki seviyeyle aynı, 2014 için yüzde 3,75, 2015 için yüzde 4 olarak açıkladı. IMF analistleri, küresel ekonomideki iyileşmeyi tehdit eden yeni riskler olduğunu belirtiyor. Bunların başında da Euro Bölgesi'ndeki düşük enflasyon ile gelişen ülkelerin dalgalanmalarda ayakta kalmalarını sağlayacak kadar sağlam ekonomi politikalarının olmaması geliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir