taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3152
6.0935
1223.42
94570.9
209.099

İngiltere Başbakanı May'dan Myanmar'a tepki

Müslüman katliamı hakkında konuşan İngiltere Başbakanı Theresa May, "İnsanlar Myanmar'da güven içinde yaşayabilmeli." dedi.

AA | 19.09.2017 - 04:32..

Sivil insanların ülkelerini kaçarak terketmemesi gerektiğini savunan İngiltere Başbakanı Theresa May, Müslümanlara yapılan saldırıları da kınadı.

Kanada'ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren İngiltere Başbakanı Theresa May, mevkidaşı Justin Trudeau ile bir araya geldi. İkili, Ottowa'da gerçekleşen görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

İngiltere Başbakanı May'dan Myanmar'a tepki

Bir gazetecinin Myanmar'daki olaylarla ilgili sorusu üzerine May, saldırıya uğrayan Arakanlı Müslümanların barış içinde yaşayabilmesi gerektiğini söyledi.

May, "İnsanların şu anda şahit olduğumuz gibi saldırıya uğramaması ve kaçmak zorunda kalmaması gerekli. İnsanlar Myanmar'da güven içinde yaşayabilmeli." değerlendirmesini yaptı.

OLAYLAR KANADA'YI DA KAYGILANDIRDI

Trudeau ise Arakanlı Müslümanların yaşadıklarının Kanada'yı da kaygılandırdığını dile getirdi.

İngiltere Başbakanı May'dan Myanmar'a tepki

Myanmar Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkanlığından Sorumlu Devlet Bakanı Aung San Suu Çii ile telefon görüşmesi yaptığını hatırlatan Trudeau, "Geçen hafta onunla konuştum, pozisyonumuzu açıkça anlattım. Şiddeti düşürmenin, saldırıya açık insanların korunmasının, bölgeye ve Myanmar'ın tümüne barış ve uyum getirilmesinin önemini vurguladım." diye konuştu.

Trudeau, Suu Çii'ye konuyla ilgili bir mektup da gönderdiğini anlattı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir