taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

İngiltere mültecilere karşı duvar inşa edecek

İngiltere, Calais'de sığınmacıların geçişini engellemek için 1 kilometre uzunluğunda duvar inşa edecek.

Ajanslar | 07.09.2016 - 18:22..

1

İngiltere Göçten Sorumlu İçişleri Bakan yardımcısı Robert Goodwill İngiliz Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, duvarın 17 milyon sterlinlik Anglo-Fransız güvenlik paketi çerçevesinde inşa edileceğini söyledi.

"TEL ÖRGÜLER ÇEKTİK, HALA GEÇİYORLAR. ŞİMDİ DE DUVAR YAPIYORUZ"

Duvarın, Fransa'dan İngiltere'ye giden TIR'lara ve kamyonlara saklanarak İngiltere'ye ulaşmaya çalışan sığınmacıları engelleme çalışmaları kapsamında yapılacağını belirten Goodwill, "Tel örgüler çektik. İnsanlar halen geçiyor. Şimdi de duvar yapıyoruz. Bu büyük ve yeni duvarı, Fransızlarla yaptığımız 17 milyon sterlinlik paketin bir parçası olarak inşa etmeye başlayacağız. Daha yapacak çok şey var. Ayrıca Calais'de 200 TIR'lık bir alan için yatırım yaptık. Böylece TIR'ların bekleyebilecekleri güvenli bir yerleri olacak" diye konuştu.

İngiltere mültecilere karşı duvar inşa edecek

2 MİLYON STERLİNE MAL OLACAK

Duvarın inşasına bu ay içinde başlanması ve yıl sonundan önce tamamlanması öngörülüyor. 2 milyon sterline mal olacak duvarın 4 metre yüksekliğinde ve 1 kilometre uzunluğunda olması planlanıyor.

İngiltere mültecilere karşı duvar inşa edecek

GÖÇMENLER İKİ ÜLKE ARASINDA ULAŞIMIN AKSAMASINA NEDEN OLUYOR

İngiltere-Fransa arasındaki Manş Tüneli'nde yaşanan sığınmacı sorununa çözüm kapsamında dönemin İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, geçen yıl yaptığı açıklamada, Fransa tarafına daha fazla tel örgü ile özel eğitimli köpeklerin yer aldığı ekipler yerleştirileceğini ve Manş Tüneli'nin işletmesini yürüten demiryolu şirketi Eurotunnel'ın gözetleme ve güvenlik önlemlerinin artırılacağını söylemişti.

İngiltere mültecilere karşı duvar inşa edecek

Gizlice bindikleri kamyon ve TIR'larla hayatlarını tehlikeye atarak Manş Tüneli'nden geçmeye çalışan kaçak göçmenler, iki ülke arasında ulaşımın aksamasına neden oluyor.

CALAİS KAMPINDAKİ MÜLTECİLER İNGİLTERE'YE GEÇMEK İÇİN BEKLİYOR

Fransa'daki Calais kampında 10 kadar mülteci yaşıyor. Mülteciler İngiltere'ye geçmek için bekliyor.

İngiltere mültecilere karşı duvar inşa edecek

İngiltere mültecilere karşı duvar inşa edecek

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)