taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4642
6.1677
1200.065
92333.47
211.069

İngiltere, Myanmar'la askeri ilişkiyi askıya aldı

İngiltere Başbakanı May, ülkesinin Myanmar ordusuyla askeri ilişkiyi ve bu ülkeye sağladığı askeri eğitimi askıya aldığını duyurdu.

Ajanslar | 20.09.2017 - 06:59..

adsd

İngiltere Başbakanı Theresa May Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu New York’ta Myanmar'da yaşananlar hakkında konuştu: "Myanmar’da Rohingyalara olanlar konusunda son derece kaygılıyız. Onlara karşı yürütülen askeri operasyon sona ermeli."

"MYANMAR HÜKÜMETİ AÇIKÇA ORTAYA KOYMALI"

May, çok sayıda kişinin canlarını korumak için ülkeden kaçmak zorunda kaldığını belirterek, "Aung San Suu Çii ve Myanmar hükümeti, askeri operasyonun sona ermesi gerektiğini açıkça ortaya koymalı." diye konuştu.

"SORUN ÇÖZÜLENE KADAR İLİŞKİLERİMİZİ DURDURUYORUZ"

Arakanlı Müslümanların yaşadıklarıyla ilgili uluslararası toplumun da kaygılı olduğunu ifade etti ve "İngiltere hükümeti olarak bugün bu sorun çözülene kadar Myanmar ordusuyla savunma alanındaki bütün ilişkimizi ve verdiğimiz askeri eğitimi durdurduğumuzu ilan ediyoruz." dedi.

Resmi açıklamaya göre İngiltere, Myanmar ordusuna yıllık 305 bin sterlinlik bütçe kapsamında demokrasi, liderlik ve İngilizce eğitimi sağlıyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)