taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0848
Euro
6.5709
Altın
1607.75
Borsa
119196.09
Gram Altın
314.541
Bitcoin
62191.48

İngiltere'de 12 kişi bakteri yüzünden hayatını kaybetti

İnsanların boğazında ve derisinde uzun süre yaşayan bir bakteri türü, şu ana kadar 32 kişide tespit edildi.

AA | 25.06.2019 - 18:55..
Whatsapp ile paylaş

İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi’nden (NHS) yapılan açıklamada, “Invasive Group A streptococcus” (iGAS) adlı bakterinin, ülkenin doğu kıyısındaki Essex bölgesinde 12 kişinin ölümüne yol açtığı belirtildi.

Açıklamada; hapşırma, öpüşme ve deri temasıyla bulaştığı belirtilen bakterinin, insanların boğazında ve derisinde herhangi bir semptoma yol açmadan uzun süre yaşadığı kaydedildi.

32 KİŞİDE TESPİT EDİLDİ

Bakterinin kaslara, kana veya akciğere ulaşması halinde ölümcül olduğu belirtilen açıklamada, ilki şubat ayında görülen bakteri vakasının mart ayında salgına dönüştüğü ve şu ana kadar 32 kişide teşhis edildiği ifade edildi.

İngiltere'de 12 kişi bakteri yüzünden hayatını kaybetti

Açıklamada, bakteriden etkilenenlerin çoğunluğunu kronik yaraları için tedavi gören yaşlıların oluşturduğu, ancak bakterinin bulaşma riskinin düşük olduğu aktarıldı.

Açıklamada, antibiyotik tedavisine erken başlanması durumda bakterinin etkili bir biçimde engellenmesinin mümkün olduğu da vurgulandı.

Başkent Londra'nın kuzey doğusundaki Essex'de, tedbir amacıyla yüzlerce kişiden örnekler alındığı ve antibiyotik tedavisine başlandığı kaydedildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir