taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

İngiltere'de akıllı saatler sınavlarda yasaklandı

İngiltere'de bir üniversite sınavlarda kopyaların önüne geçebilmek için öğrencilerin akıllı saatlerle sınavlara girmesini yasakladı.

09.02.2015 - 12:42..
Whatsapp ile paylaş

APPLE

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı saatlere de birçok özellik geldi. Ancak bu özellikleri kötü amaçlı kullanmak isteyen öğrenciler çıktığı için İngiltere'de bir üniversite sınavlarda akıllı saatleri yasakladı.

KOPYA İHTİMALİ

Londra Şehir Üniversitesi'nde alınan karara göre sınavlarda akıllı saat kullanımı yasaklandı. Yasağa, bazıları internete de bağlanabilen bu cihazlarla kopya çekilebilme ihtimali gerekçe gösterildi.

HER TÜRLÜ AKILLI SAAT YASAK

Okuldan yapılan açıklamada akıllı saatleri normal saatlerden ayırmanın güçlüğüne dikkat çekildi. 2014 yılında yaşanan 2 olaya dikkat çekilen açıklamada Apple Watch ya da benzeri her türlü akıllı saatle sınava girmenin yasaklandığı ifade edildi.

TABLET VE TELEFONLAR DA YASAK

Benzer bir yasak akıllı telefon, tablet ve her türlü taşınabilir elektronik cihaz için de alındı. Yani öğrenciler sınavlara girerken akıllı saatlerin dışında tablet ve benzeri mobil cihazları da yanlarında getiremeyecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir