taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

İngiltere'de en çok erotik kitap okunuyor

Geçtiğimiz yıl İngiltere'de, halk kütüphanelerinden en çok ödünç alınan kitapların erotik içerikli olduğu tespit edildi.


Whatsapp ile paylaş

İngiltere'de en çok erotik kitap okunuyor

İngiltere'de en çok erotik kitap okunuyor

İngiltere'de halk kütüphanelerinden son 12 ay içersinde erotik ve cinsel içerikli ödünç kitap alınma oranı yüzde 500 arttı. 

EN ÇOK OKUNAN KİTAP: GRİ'NİN ELLİ TONU

İstatistiklere göre; ülke genelinde ''Gri'nin Elli Tonu'' adlı roman geçen yıl İngiltere'deki halk kütüphanelerinden ödünç alınan kitaplar arasında ilk üçe girdi. Geçtiğimiz yaz dünya genelinde özellikle kadınlar arasında büyük rağbet gören E.L James'in üçleme romanı halk kütüphanelerinde en çok kiralanan kitaplar arasında da ilk 10'da yer aldı.

52 FARKLI DİLDE 90 MİLYONDAN FAZLA SATTI

Üniversiteli genç bir kız ile karizmatik ve zengin bir işadamının aşk ilişkisini anlatan erotik kitap, 52 farklı dilde 90 milyondan fazla sattı. İngiltere'de en çok ödünç alınan listesinin ilk sırasında ise Lee Child'ın '' The Affair'' ve '' Wanted Man'' adlı kitapları yer aldı. Indigo Bloome'nin geçen yılın en çok okunan erotik romanı olan ''Destined to Feel'' adlı romanı 11 bin 700 kez ödünç alındı. Dünya genelinde bir fenomen haline gelen ve Türkçe'ye çevrilen yazarın 'Gri'nin Elli Tonu' romanı kısa bir süre içersinde film olarak da vizyona girecek.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir