taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7265
Euro
7.3157
Altın
1661.09
Borsa
94577.07
Gram Altın
359.242
Bitcoin
49241.2

İngiltere'de seri katil kadına ömür boyu hapis

3 erkeği öldürüp bir çukura atan, iki kişiyi de öldürme teşebbüsünde bulunan Joanna Dennehy (31) ömürboyu hapis cezasına çarptırıldı.


Whatsapp ile paylaş

İngiltere'de seri katil kadına ömür boyu hapis

İngiltere'de seri katil kadına ömür boyu hapis

Kurbanlarını öldürmeden önce dilini dışarı çıkararak dilindeki piercingi gösteren vahşice bir gülümsemeyle kendi fotoğrafını çektiği için "Selfie'ci seri katil" olarak anılan Joanna Dennehy, müebbet hapis yatacak.

Dennehy ocak ayında yapılan duruşmada, Lukasz Slaboszewski (31), Kevin Lee (48) ve John Chapman (56) 2013 yılının mart ayında 10 gün içinde bıçağıyla vahşice öldürdüğünü kabul etmiş ve pişmanlık duymadığını söylemişti.

"ŞİMDİ OLSA DAHA FAZLA ÖLDÜRÜRDÜM"

Dennehy, psikalisite verdiği ifadede, "Neler hissedeceğimi görmek için öldürdüm. Sandığım kadar soğukkanlı mıyım merak ediyordum. Şimdi olsa daha fazla öldürürüm" demişti.

Göğüslerinden bıçaklayarak öldürdüğü üç adamın cesetleri Cambridgeshire bölgesinde bir çukurda bulunmuştu.

Cinayetleri ortaya çıkında Dennehy, Nisan ayında sadece köpeklerini dışarda gezintiye çıkarmış oldukları için seçtiği iki adama bıçağıyla saldırmıştı.

Akli dengesi bozuk olduğu belirtilen katil, sadece cinayet girişimleri için üzüntü duyduğunu söylemişti. Londra'da görülen duruşmanın hakimi Robin Spencer, cinayetlerin "Vahşice, hesaplı yapıldığı" sonucuna vardı ve Dennehy'nin cezasını çekerken herhangi bir aftan yararlanamayacağına hükmetti. Hürriyet

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir