taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7721
6.369
1453.67
103823.92
269.876
50537.57

Interpol'ün kayıp başkanı bulundu

Günlerdir kayıp olan Interpol Başkanı bulundu. Ming Hongvey'in yasaları ihlal ettiği şüphesiyle Pekin'de gözaltına alındığı belirtildi.

Haber Merkezi | 08.10.2018 - 08:56..
Whatsapp ile paylaş

Çin Komünist Partisi Merkezi Disiplin ve Denetleme Komisyonu'ndan yapılan açıklamada, Çin Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı ve Interpol Başkanı Hongvey'in yasaları ihlal ettiği şüphesiyle soruşturmaya alındığı bildirildi.

Interpol'ün kayıp başkanı bulundu

5 EKİM'DE AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Interpol tarafından 5 Ekim'de yapılan açıklamada, Fransa'dan Çin'e eylül sonunda gelen Hongvey'in kayıp olduğu ve kendisinden haber alınamadığı kaydedilmişti.

İSTİFA ETTİ

Çin'de gözaltına alındığı duyrulduktan sonra Interpol Başkanı Hongvey, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Interpol'ün kayıp başkanı bulundu

HONGVEY'İN EŞİ KONUŞTU

Mıng Grace, Interpol'ün eşinin istifasını sunduğuna ilişkin açıklamasından önce Interpol'ün merkezinin de bulunduğu Fransa'nın Lyon kentindeki bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Güvenlik nedeniyle gazetecilere arkası dönük konuşan ve görüntüsünün alınmasına izin vermeyen Mıng, "Kocamın başına ne geldi bilmiyorum. Bu olay uluslararası toplumu ilgilendiriyor. Onu karşımda görüp sesini duymadığım müddetçe endişelerim bitmeyecek." dedi.

Mıng, eşiyle son olarak 25 Eylül'de haberleştiğini aktararak eşinden önce "Aramamı bekle" şeklinde bir mesaj aldığını, bir süre sonra ise sadece bir bıçak emojisi olan bir iletinin eşi tarafından gönderildiğini belirtti ve ilgili mesajları gazetecilere gösterdi.

AİLENİN ADRESİ DEĞİŞTİRİLDİ

Bu arada Fransa İçişleri Bakanlığının, eski başkanın eşi ve çocuklarını koruma altına aldığı, güvenlik tedbirleri çerçevesinde ailenin adresinin değiştirildiği öğrenildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir