Euro
9.6867
0.04%
Dolar
8.0743
0.04%
Altın
452.35
0.45%
Borsa
1.409
0%
Bitcoin
512.740
-1.04%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  İnternet bankacılığı nasıl kullanılır

  Kullananlar oldukça rahat olduğunu söylemekte ve bankalarda saatlerce kuyruk beklemek yerine bu yöntemi tercih etmektedir.
  • 09.04.2013 - 10:46
  İnternet bankacılığı nasıl kullanılır

  İnternet bankacılığı nasıl kullanılır #1

  Sürekli gelişen teknolojilerden bahsetmekteyiz. Bu teknolojilerin en güzel örneklerinden biri de internet bankacılığıdır. Kullananlar oldukça rahat olduğunu söylemekte ve bankalarda saatlerce kuyruk beklemek yerine bu yöntemi tercih etmektedir. Sizlerde internet bankacılığı nasıl kullanılır öğrenmek istiyorsanız bu makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

  GÜVENLİK

  İnternet bankacılığı günümüzde oldukça yaygınlaşsa da bazı geri kafalı düşünceler casus yazılımlar sayesinde kredi kartı bilgilerinin çalınacağına inanmaktadır. Aslında bu kişilere hak vermemek doğru olmaz. Geçmişte bu gibi binlerce örnek gösterilebilir. Fakat artık durum oldukça değişti. Bankaların kendi güvenliklerini kendilerini yapması ve kullanıcının içinin daha rahat olmasını sağlaması, internet bankacılığının gelişmesindeki en büyük rolü oynadığını söyleyebiliriz. Ülkemizde bulunan her bankanın internet bankacılığı hizmetini verip vermektedir. Bu hizmetlerde aklınıza gelebilecek her işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. 

  İşte izleyeceğiniz adımlar;

  1. İnternet bankacılığı kullanmak için öncelikle ister kredi kartınızın isterseniz de banka hesabınızın bulunduğu şubeye giderek internet bankacılığını müşteri hizmetlerinden açtırmanız gerekiyor.

  2. Bankamatiğe giderek kendinize bir interaktif şifre belirliyorsunuz.

  3. Bankanızın internet adresine giriyor ve bireysel internet bankacılığını tıklıyorsunuz. Burada ilk kez ve sürekli siz istemedikçe sabit kalacak bir şifre belirliyorsunuz.

  4. Hesap numaranız ve o şifreyi girdikten sonra bankamatikte belirlediğiniz interaktif şifre ve telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonra internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Not: Cep telefonunuza onay kodu gelmesi için banka iletişim bilgilerinizin güncel olmasına dikkat edin.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir