Petrol
91.8
0.12%
Euro
18.5366
-0.05%
Dolar
18.5617
-0.05%
Altın
1.029
-0.06%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
381.004
3.48%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  KVK Anti Hırsız nedir

  Akıllı telefonunuz anlık olarak takip edebiliyor, kilitleyebiliyor hatta hırsızın resmini çekebiliyorsunuz.
  • 15.05.2013 - 10:32
  KVK Anti Hırsız nedir

  KVK Anti Hırsız nedir #1KVK güvence kapsamını genişleterek akıllı telefonlarını hırsızlara karşı da güvence altına alıyor. Pes dedirtecek cinsten fonksiyonları olan KVK Anti Hırsız ile akıllı telefonunuz anlık olarak takip edebiliyor, kilitleyebiliyor hatta hırsızın resmini çekebiliyorsunuz.

  ANTİ HIRSIZ

  Neredeyse hepimizin başına gelmiş ve telefonumuzu ya bir yerlerde unutmuş, ya düşürmüş yada daha kötüsü çaldırmışızdır. Bu durumda kafamızda bir çok soru işareti cevap bulabilmek için kendi kendini kemirir durur; telefonum acaba nerede? Telefonumdaki mesajlarımı yada resimlerimi kimse gördü mü? Telefonumu kim çaldı?… İşte tüm bu soruların cevaplarını KVK Anti Hırsız verebiliyor.

  FONKSİYONLAR

  Lokasyon

  Telefonun bulunduğu lokasyona ait bilgileri gösterir ve harita üzerinde takibini yapar. Siz telefonun kaybolduğunu fark ettiğiniz anda telefonunuza herhangi bir telefondan SMS şifreniz ile birlikte SMS atarak bu fonksiyonu etkin hale getirebilirsiniz. Telefonunuz gelen SMS’ i gizlice alarak içindeki komutu uygulayabilmek için GPS’ den kendisine ait kordinat bilgilerini almaya çalışır. Eğer telefon GPS’ den bu bilgileri alamıyor ise operatörlerin baz istasyonlarını kullanarak lokasyon bilgisini almaya çalışır. Aldığı bilgiyi açık adres cinsine dönüştürerek yanına birde harita ekran linki ekleyerek fonksiyonun tetiklendiği ceptelefonuna SMS atar. Artık ceptelefonunuzun açık adresini ve harita üzerindeki lokasyonunu dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

  Sim Değişti Uyarısı

  Diyelim ki telefonunuz çalındı! Hırsız haklı olarak hızlıca size ait olan Sim kartı çıkardı ve kendi sim kartını takarak telefonu kullanmaya başladı. Bu durumda artık telefonunuza SMS atarak lokasyon yada diğer fonksiyonları kullanamayacağını düşünmeye başladınız. İşte tam bu durumda iken KVK Anti Hırsız siz kurulum ayarlarını yaparken size sorduğu arkadaş numarasına sizin belirlediğiniz bir formatta telefonunuzu kullanmaya başlayan ceptelefonu numarasını SMS atar. Böylece hırsız ne kadar çok sim kart değişitirse değiştirsin siz bütün fonksiyonları hırsızın ceptelefonu numarasına şifrenizi ve fonksiyon adını sms atarak aktive edebilirsiniz. Yani telefonunuzun lokasyonunu görmeye devam edersiniz, telefonunuzu kilitleyebilir yada alarm moduna sokabilirsiniz.

  Alarm

  Telefonunuzu alarm durumuna getirir ve yüksek sesli alarm sistemi ile etrafı uyarır. Böylece telefonunuzu yakın bir yerde kaybettiyseniz yada çaldırdısanız alarmı sayesinde hızlıca bulabilirsiniz.

  Wipe

  Telefon rehberinizi, SMS’lerinizi ve galeri içeriklerinizi uzaktan silerek telefonunuzu boş bir hale getirir. Artık silemediğiniz SMS’ ler yada telefonunuzun galerisindeki resimleriniz kötü niyetli kimselerin eline geçmeyecektir. Bu da biraz da olsa sizi rahatlacaktır.

  Telefon Kilidi

  Telefonunuzu uzaktan kilitler ve telefonu çalan / bulan kişinin kullanmasını engeller. Böylece telefonunuza siz şifrenizi girip telefonu aktif hale getirene kadar kimse telefonunuzu kurcalayamaz. Kötü niyetli kimse telefonu kapatıp açsa, kendi sim kartını taksa bile ancak şifreyi bilen kişi telefonu aktif hale getirebilir.

  Fotoğraf Çek

  KVK Anti Hırsız uygulamasının en sevdiğim fonksiyonudur. Bu fonksiyon ile telefonunuzu kim kullanıyor kolaylıkla görebiliyorsunuz. Çaldırdığınız telefonunuza ilgili komutu ve pin kodunuzu arada # işareti ile yazarak yolladığınızda meraklı hırsızın karşısına ”Mesajınız var” diyalogu çıkıyor. Hırsız ”Oku” butonuna bastığında ve çıkacak mesajı sabırsızlıkla telefon ekranında görmeyi beklerken ön kamera hızlıca hırsızın suratındaki şaşkın ifade ile beraber hırsızın resmini çekerek mail adresinize ek olarak yolluyor. Böylece lokasyonunu bildiğiniz hırsızın elinizde birde resmi oluyor.


  Görüş Bildir