Euro
10.0674
-0.69%
Dolar
8.4534
-1.11%
Altın
496.68
-0.02%
Borsa
1.392
2.28%
Bitcoin
338.959
-0.13%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Paralel proje yönetimi nedir?

  Dünyada pazar alanının gelişmesiyle üretim alanı da genişlemiştir.
  • 19.02.2012 - 11:21
  Paralel proje yönetimi nedir?

  Paralel proje yönetimi nedir? #1

  Kuruluşlar artık uluslar arası düzeyde proje yönetimi yapmaktadırlar. Ürünün tasarımı İtalya’da, yazılımı Hindistan’da, donanımı Tayvan’da ve birleştirilmesi Singapur’da yapılmaktadır. 

  Bu iş için şüphesiz hızlı ve kesintisiz bir iletişim gerekmektedir. Bu ise internet ile mümkün olmaktadır. 

  Internet yerini kuruluş içi bilgilerin korunması maksadıyla İntranet’lere bırakmaktadır. Her organizasyon kendi içerisinde intranet’ler kurarak iletişimi arttırmakta ve projelerdeki paylaşımı hızlı bir şekilde sağlayabilmektedir. 

  Kurulan bilgi yönetim sistemleri ile projelerin faaliyetlerinin hangi aşamada olduğu veya nerede tıkanıklık olduğunu görmek için mesai saatleri içerisinde herkesin uygun olduğu bir zamanı gözleyerek toplantı organize etmek gerekmemektedir. 
  Bunun yerine anında 24 saat içerisinde bilgi edinimi mümkündür.

  Aynı şekilde göndermiş olduğunuz bir paketin istenilen hedefe teslim edilip edilmediğini veya sipariş ettiğiniz bir ürünün günün herhangi bir zamanında nerede olduğunu görebilmeniz mümkündür. 

  Özellikle taşıyıcı firmalar, müşteri memnuniyetlerini arttırmak için bu tür internet tabanlı sorgulama sistemini anında (on-line) kullanıma sunmuşlardır.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir