Petrol
93.01
0.73%
Euro
18.2833
0.21%
Dolar
17.9462
0.18%
Altın
1.026
0.47%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
434.773
0.17%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Refleksoloji terapisi nedir

  Yeni gelişmeye başlayan bu alanla ilgili, mutlaka işinde uzman olan kişilerden yardım alınması gerekmektedir.
  • 11.03.2013 - 10:48
  Refleksoloji terapisi nedir

  Refleksoloji terapisi nedir #1

  Refleksoloji Terapisi: Alternatif Tıp ile destekleyici-tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Refleksoloji Terapisi sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur.

  Ayak ve el refleksolojisi belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır. En yaygın uygulanan ise ayak refleksolojisidir.

  Refleksoloji Terapisi;

  1-Sağlık

  2-Bebek

  3-Engelli Refleksolojisi alanlarında yapılmaktadır.

  REFLEKSOLOJİ UZMANI MASÖR DEĞİLDİR

  Refleksoloji Terapisini uygulayan Uzman kimseye Refleksolog/ yani Refleksoloji Uzmanı denir. Bu terapistler Anatomi-Fizyoloji-Kinesiyoloji İlk yardım ve sağlık bilgisi ve aynı zamanda masaj uygulaması anlamında önemli ve gerekli eğitimlerini kabul edilen ve geçerliliği tescillenmiş merkezlerden eğitim alan alan kişiler olmalıdır. Ayrıca unutmayalım Refleksoloji Terapisi masaj, refleksoloji uzmanı da masör değildir.

  MUTLAKA UZMAN YARDIMI ALIN

  Refleksoloji Terapisi ;çok spesifik ve kendi içerisinde değişik bilimleri barındıran ve bu bilimlere katkı veren yapısıyla önemli ve etkili bir yöntemdir. Refleksoloji Terapisi günümüzde bilen ve bilmeyen herkesin dikkatini çeken özellikleriyle herkes tarafından uygulanmaya çalışılmaktadır. Burada ki esas nokta yapılan terapiden görülen fayda ve vücuda sağlanan pozitif katkılardır. Refleksoloji Terapisinin yaygınlaşması sonucunda da gerçek anlamda Refleksoloji bilgisi olmamasına rağmen bazı kişiler bu alanla alakalı ilgili veya ilgisiz yorumlar yapmaktadır.

  Gerçek anlamda Refleksoloji Terapisi yapıldığını sanan aileler ve şahıslar bu nedenle yanlış yönlendirilecek hem istenen seviyeye gelinemeyecek hem de Refleksoloji Terapisinin etkin görevlerinden faydalanılamayacaktır.

  Seans süreleri çok uzadıktan sonra halen istenen dönüşler sağlanamıyorsa yapılan seanslarda dolayısıyla seansı uygulayan kişilerde eksik çalışmalar mevcut olduğunun göstergesidir. Seanslar uygulayan kişiler mutlak surette bu işin eğitimini gerekli yerlerden almış uzman kimseler olmalıdır. Aksi takdirde istenen değişimler sağlanmayacak terapi gören kişi fayda görmeyecektir.

  Refleksoloji Terapisi; hastalıklara iyi gelen etkisi, kimi zaman hastalığı tedavi edici kimi zamanda tedaviye yardımcı olma işlevi bakımından toplumumuzda eskiye nazaran daha fazla tanınmakta ve inanılmaktadır.

  Kocaeli'nde hizmet veren Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi'nde Refleksoloji terapisi uzman kişiler tarafından verilmektedir.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir