taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7428
6.3503
1466.93
105379.71
270.869
48622.57

İran'dan İsrail'e: Savaşmak için sabırsızlanıyoruz

İsrail'in Suriye'de İran Devrim Muhafızları'na ait hedefleri vurduğunu açıklamasının ardından İran Hava Kuvvetleri Komutanı, İsrail'le savaşmak için 'sabırsızlandıklarını' söyledi

Haber Merkezi | 21.01.2019 - 11:32..
Whatsapp ile paylaş

qweqwe

İran Hava Kuvvetleri Komutanı yaptığı açıklamada, İsrail ile savaşmak ve onları yok etmek için sabırsız olduklarını söyledi.

"SABIRSIZLANIYORUZ"

Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Aziz Nasirzade, "Hava kuvvetlerindeki genç insanlar tamamen hazır ve Siyonist rejimle çarpışmak ve onları dünyadan silmek için sabırsız." ifadelerini kullandı.

İsrail, Suriye topraklarında İran Devrim Muhafızları'na bağlı özel güç Feylak el-Kudüs'e ait hedeflere, hava saldırısı düzenlediğini açıklamıştı.

İran'dan gelen bu açıklamayla birlikte, bölgede tansiyonun daha da yükselmesi bekleniyor.

"İRAN'A KARŞI POLİTİKA"

Suriye'ye füze saldırısının ardından konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın Suriye'deki varlığına karşı mücadelenin, ülkesinin kalıcı politikası olduğunu belirtti.

Netanyahu, "Bu politika, ben İsrail'deyken de değişmiyor, Çad'a tarihi ziyaretim sırasında da değişmiyor." diye ekledi.

 

İSRAİL'İN SURİYE'DEKİ SALDIRISI

İsrail ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail savunma ordusu, şu saat itibariyle Suriye'de Feylak el-Kudüs'e ait hedefleri vuruyor." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Suriye rejimi, İsrail topraklarını ya da güçlerini hedef almaya karşı uyarıldı. Öte yandan, Suriye haber ajansı SANA'nın askeri bir yetkiliye dayandırdığı haberde, İsrail'in karadan ve havadan güdümlü füzelerle Suriye topraklarına saldırdığı, Suriye hava savunma sistemlerinin saldırıyı engellediği ve füzelerin çoğunu hedefine ulaşmadan imha ettiği kaydedildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir