taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.506

Irma gitti, Maria geliyor

Amerika kıtası tarihinin en büyük felaketler zinciri ile boğuşuyor. Harvey, Irma kasırgaları derken yeni tehlikenin ismi de Maria.

Haber Merkezi | 18.09.2017 - 16:03..

ABD kıtası tarihinn en büyük doğal afetlerine karşı mcaüdele veriyor. İlk olarak harvey kasırgasının vurduğu bölgeyi, sonra Irma vurdu. Irmanın bitmesine şüükreden bölge halkarını şimdi de Atlantik üzerinden gelen maria kasırgası tehdit ediyor.

Irma gitti, Maria geliyor

KORKUTAN UYARI: IRMA'YA BENZİYOR

Atlantik Okyanusu'nun batısında hafta sonu oluşan ve Maria adı verilen tropikal fırtınanın şiddetli bir kasırgaya dönüşerek Karayipler'e doğru ilerlediği bildirildi.

Maria için Karayipler'de Guadeloupe, Dominica, St. Kitts, Nevis und Montserrat'ta kasırga uyarısı yapıldı. Florida'daki ABD Ulusal Kasırga Merkezi'nden yapılan açıklamada ise Maria'nın pazar gecesi Barbados'un 225 kilometre kuzeybatısında saatte 225 kilometre hıza ulaşarak ilerlediği bildirildi.

Irma gitti, Maria geliyor

MARİA 5. KATEGORİ'DE İLERLİYOR

Yetikiler, Maria'nın şu ana kadarki seyrinin iki hafta önce büyük hasara neden olan Irma Kasırgası'na benzediğini belirtti. Maria'nın en şiddetli kasırga kategorisi olan 5'nci seviyeye doğru ilerlediği, muhtemelen 3'ncü seviye ile hafta ortasında Puerto Rico'yu vurabileceği ifade edildi.

Irma gitti, Maria geliyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)