taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7336
Euro
7.284
Altın
1619.65
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.634
Bitcoin
45871.68

İslam'a hakaret içerikli film Youtube'dan kaldırılıyor

Yayınlandığı dönemde Müslümanların büyük tepkisine neden olan film, bir oyuncunun açtığı telif davası üzerine kaldırılıyor.


Whatsapp ile paylaş

İslam'a hakaret içerikli film Youtube'dan kaldırılıyor

İslam'a hakaret içerikli film Youtube'dan kaldırılıyor

2012 yılında ifade veren filmin yönetmeni, yandaki kareyle hafızalara kazınmıştı

ABD Temyiz Mahkemesi teknoloji devi Google'a, bünyesindeki video paylaşım sitesi Youtube'daki İslam karşıtı filmi kaldırma emri verdi.

OYUNCUNUN AÇTIĞI TELİF DAVASIYLA KALDIRILIYOR

Video paylaşım sitesi Youtube'daki İslam karşıtı filmde rol alan aktris Cindy Lee Garcia'nın, Google'a karşı bir temyiz mahkemesinde açtığı davayı kazandığı bildirildi.

San Francisco'da bulunan ABD 9. Temyiz Mahkemesi'ndeki davada, üç yargıçtan ikisinin filmin kaldırılması, birinin ise karşı oy kullanması sonucunda, 'Müslümanların Masumiyeti' adlı İslam karşıtı filmin Youtube'dan kaldırılması kararına varıldı.

Google'dan email yoluyla yapılan açıklamada, ''Bugün 9. Temyiz Mahkemesi, bir aktrisin rol aldığı Müslümanların Masumiyeti'nin 5 saniyelik görüntüsü yüzünden telif hakkı iddiasıyla filmin servislerimizden kaldırılması emrini verdi'' açıklamasında bulunuldu.

Google, 14 dakikalık 'Müslümanların Masumiyeti' adlı Hazreti Muhammed'e hakaret ve iftira içeren filmle ilgili Obama'nın daha önce yaptığı 'filmi kaldırın' talebini reddetmişti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir