taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6918
Euro
7.3308
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
361.339
Bitcoin
46948.07

İsmet Berkan: Başörtülü kadına taciz videosunu izledim

Gazeteci İsmet Berkan, Gezi olaylarında çocuğuyla tacize uğradığı iddia edilen kadının görüntülerini izlediğini açıkladı.


Whatsapp ile paylaş
İsmet Berkan: Başörtülü kadına taciz videosunu izledim

İsmet Berkan: Başörtülü kadına taciz videosunu izledim

CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in konuğu olan Berkan, o görüntüleri anlattı.

Berkan: Başörtülü kadına taciz videosunu izledim - izle

"SİYASİ PROPAGANDA MALZEMESİ"

"Görüntü şu. Kabataş'taki iskelenin gişesinin güvenlik kamerası olduğunu tahmin ediyorum. Dolayısıyla bir hayli uzaktan çekilmiş. Nerede gördüğümü söylemeyeyim. Bu haber kaynağını açıklamak olur. Gören çok kişi var. Bu siyasi propaganda malzemelerinden biri. Görüntüde tacize uğradığını söyleyen kadın kucağında bebeğiyle bir kalabalığın arasına giriyor. Boş bir çocuk arabasını da itiyor. Sonra çocuk arabasının devrildiğini görüyorsunuz. Sonra kadın da çıkıyor dışarıya. Görüntü bu."

"BAŞBAKAN KONUYU DİLE GETİRİNCE.."

"Ailenin bu konunun yayılmaması için gayret sarf ettiğini ve Başbakan'ın konuyu grup toplantısında dile getirmesine hafifçe bozulduğunu işitmişliğim var. Kimin başına geldiği belli. Yazıldı çizildi. Gazeteci olarak bu konuyla muhattap olmadım. Yazı da yazmadım. Onlarca insan savcılığa davet edildi. Görüntü gösterildi. Ben bu konuda yazı yazmadım. Yazılmış bir yazıyı retweet ettim. Ben bir çaba sarfetmedim bu görüntüyü izlemek için. Tamamen şans eseri bulunduğum yerde birisinin cep telefonunda vardı. Ben de oradan izledim. Tamamen tesadüf."

"KADINLAR ARASINDA BİR GERGİNLİK YOK"

"Birincisi Türkiye'de türbanlı ya da başörtülü başörtüsüz kadınlar arasında bir gerginlik yok. Bunu anlamak için herhangi bir ünivertise kampüsünde 10 dakika geçirmek yeterli. Bunun çok örneği var. Ama ta 28 Şubat'tan beri yaratılmak istenen bir gerginlik var. Bir tanesi Gezi olayları sırasında Kartal'da mı Pendik'te mi yaşanmış. Ayşe Arman o hanımı buldu. Konuştu, Hürriyet Gazetesi'nde çarşaf çarşaf haber oldu. Bence bu sıradan bir taciz hadisesi. Taciz olayları olduğunda da ben bir kadının beyanını sorgulamayı çok doğru bulanlardan değilim. Benim gördüğüm görüntülerden edindiğim kanaat orada bir şey olmuş. Nitekim kadının ve bebeğinin doktor raporu var. Ezikler, çürükler filan. Bir de çok abartılı şeyler var. Üstleri çıplak, elleri eldivenli, bilmem ne yaptılar filan, onların olabilmesine imkan yok benim izlediğim görüntü. Çok kısa 2 değil herhalde. Zaten bir kere izledim o da aylar önce. Benim o kadar da üstünde durduğum bir şey değil bu. Gezi olayları sırasında her iki taraftan da ortaya o kadar çok yalan atıldı ki."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir