taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7271
Euro
7.2792
Altın
1619.5
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.301
Bitcoin
45355.56

İsmet Yılmaz: Bedelli askerliğe 200 bin kişi başvurdu

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yaralanmak için başvuranların sayısının 200 bin 338 olduğunu açıkladı.

AA |
Whatsapp ile paylaş
İsmet Yılmaz: Bedelli askerliğe 200 bin kişi başvurdu

İsmet Yılmaz: Bedelli askerliğe 200 bin kişi başvurdu

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Arifan İlim ve Kültür Derneği'nde bir programa katıldı. Bakan Yılmaz,  bir basın mensubunun "Bedelli askerlikten yararlanmak için başvuranların sayısı en son kaça ulaştı" sorusunu şöyle yanıtladı;

200 BİN RAKAMINI BEKLEMİYORDUK

"Önceki açıkladığım rakam 17.30 itibariyleydi. 200 bin 338 rakamına ulaştı. Biz 200 bin rakamını beklemiyorduk. Bu çok iyi bir rakam"

(Yapılan başvuruların toplam meblağı 3 milyar 606 milyon 84 bin TL)

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Destek verenlere teşekkür eden Yılmaz, şunları söyledi;

"Yine bir kez daha söylüyorum, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin güçlenmesi için emniyet, güvenlik güçlerimizin teknik imkanlarını, kabiliyetlerini artırmak için Savunma Sanayi Fonu'na gidiyor bu kaynak. Bu bir seçenekti, bu seçeneği kullanmayıp da 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bedenen katılmak istiyorum, erbaş olmak istiyorum' diyenlere de onlara da teşekkür ediyorum.

TÜRKİYE'NİN YARINI BUGÜNDEN DAHA GÜÇLÜ OLACAKTIR

Şunu herkes bilmeli ki Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hem bedenen askere ihtiyacı var hem de mali olarak teknik kabiliyetlerini geliştirme ihtiyacı var. Biri diğerinin alternatifi değildir. Bu iki sistemin de arada götürülmesi lazımdır. Böyle olursa Türkiye'nin yarını bugünden daha güçlü olacaktır. Emniyet güçlerimiz eksikliklerini giderecektir diyorum, tekrardan hayırlı uğurlu olsun diyorum."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir