taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6255
Euro
7.3
Altın
1589.22
Borsa
89643.71
Gram Altın
338.317
Bitcoin
41712.51

İsmet Yılmaz şehit sayısını açıkladı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, çözüm sürecinden önceki şehit sayısını açıkladı.


Whatsapp ile paylaş

İsmet Yılmaz şehit sayısını açıkladı

İsmet Yılmaz şehit sayısını açıkladı

Karayolu ile Ankara'dan-Sivas'a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Sami Aydın'ın proje tanıtım toplantısına katıldı.

Tanıtım toplantısında partililere hitap eden Bakan Yılmaz, çözüm sürecinden önce terör olaylarına verilen şehit sayısını açıkladı.

"BİR YILDAN FAZLA TEK BİR EVE ATEŞ DÜŞMEDİ"

Bakan Yılmaz, "Bir yıldan fazla tek bir eve ateş düşmedi. Çözüm sürecinden önce bizim silahlı kuvvetlerin şehit sayısı 5 bin 347 gönüllü köy korucusu şehidimiz bin 378, polis 283, vatandaşlarımızdan şehidimiz 5 bin 791, toplamda yaklaşık 13 bine yakın şehit verdik kaybımız oldu. İstedi ki terör örgütü her eve bir ateş düşsün ki, bu insanlarla evlerine ateş düşen insanlar arasında ki mesafe daha çok açılsın. Hamd olsun bu barış süreci 84'ten bu yana kanı durdurması itibari ile demokratikleşme yolunda atılanların en önemlisidir. Bu proje hayata geçtiğinde şüphe ile bakanlar bile, herhalde hiç şüpheniz olmasın ki, Allah razı olsun bu yapılanlar en doğrusuydu, milleti kardeş bilmek böyle oldu dememizin gerekçesiydi. Tabi bu sürecin can kaybının yanında milyarlarca dolar bir maddi kaybı vardı. Eğer bu maddi kaybı biz orda harcamasaydık orada kaybetmeseydik Türkiye'nin hiçbir çözülemeyecek sorunu olmazdı. Her işsize iş sağlanırdı, her ilimizde yeteri kadar istihdam oluşturulacak fabrika kurulurdu. Bir de enerjimiz ve moral gücümüz kayboluyor, bunları fiyatla da parayla da ölçebilmekte mümkün değil. Demokratikleşme yolunda hangi adımı attınız deseler bu dahi bütün diğer hizmetlerin önünde kat kat ileridir, çünkü insandan değerli bir varlık yoktur" ifadelerini kullandı.

"TERÖRLE VATANDAŞI AYIRDIK"

Demokratikleşme süreci uzun ince meşakkatli zorlu bir yol diye Bakan Yılmaz şöyle konuştu:

"Demokratik şey zor, yavaş ama sağlamdır. Demokrasiden taviz vermeden olabildiğince Türkiye'yi medeniyet yarışında hızlı hareket ettirebilmek AK Parti'nin misyonu olmuştur. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizin huzur ve refahı için terörle vatandaşı birbirinden ayırt ettik. Çünkü eğer o bölgeyi kalkındıramazsak bu sorunu da çözemezsin. Bataklığı kurutamazsan sivrisinekle uğraşmaktan bir netice alamazsın. Yola çıkarken de, emin adımlarla ilerlerken de, demokratikleşmede risk almadan kaçınmadık. Değişim ve dönüşüme ilişkin adımlar, güçlü cesur ve bir siyasi liderlikle kararlılıkla atıldı".

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir