taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7708
Euro
7.3243
Altın
1661.23
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.963
Bitcoin
49375.27

İsmet Yılmaz'dan İlker Başbuğ açıklaması: Rahatsızız

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Bir Genelkurmay Başkanı'nın terörist sıfatıyla suçlanmasından rahatsız oluruz" dedi.


Whatsapp ile paylaş

İsmet Yılmaz'dan İlker Başbuğ açıklaması: Rahatsızız

İsmet Yılmaz'dan İlker Başbuğ açıklaması: Rahatsızız

Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Bir Genelkurmay Başkanının terörist sıfatıyla suçlanmasından rahatsız olduklarını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"EN DOĞRU KARAR MİLLETİN KARARIDIR"

"Bunu Sayın Başbakanımız da dahil olmak üzere, hükümetimizin üyeleri söyledi. Kuvvet komutanları 3'lü kararname ile Genelkurmay Başkanı Bakanlar Kurulu kararı ile atanır. Bu atamayla, Cumhurbaşkanı dahil olmak üzere; çünkü onun imzası ile tekemmül eder, bu kişiye olan güvenimizi gösterdik. Bu ülke için yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz. Ancak bir de yargı var. Bu yargı bizim yargımız değil ki, bu yargı Türkiye'nin yargısı. Devlet 3 ayaktan oluşuyor, yasama, yürütme ve yargı. Yargıyı ne yapacaksınız? Sonuçta bu yargının yaptığı bir eylemden dolayı bazı kararlar bozuluyor. Biz hep şunu söyledik: Millet vicdanında ne yankı, ses buluyor? Millet, tarih geçince de ortaya çıkacaktır ki en yanılmaz, doğru karar milletin verdiği karardır. Bu süre geçmiş midir? Bazı eklemeler, bazı çıkarmalar var, bilirkişi raporları... Bunu siyasetçi olarak bizim yapmamamız lazım. Bunu kimin yapması lazım? Bu eklemeden veya çıkarmadan dolayı kim hakkı mağdur edilmişse, bunu hakimlerin ayırması lazım, Türkiye hakimleri yapar. 'Hakimler, savcılar görevlerini yapmıyor' İşte o zaman da Meclis'in çalışması lazım. İdarenin daha çok güçlendirilmesi lazım. Neden? Hakim veya savcı 4 yılda bir milletine önüne gitmiyor ama yürütme 4 yılda bir milletin önüne gidiyor. Millet oylarıyla doğru yapana teşekkür ediyor ama yanlış yaparsanız da 'yanlış yaptınız' diyor.

''İSMET YILMAZ YANILIR AMA MİLLETİN VİCDANI YANILMAZ''

(Seçimlerde) Yüzde 21 alanın yüzde 1'e indiğini görmüştür bu millet. ANAP, Başbakan, Cumhurbaşkanı çıkardı ama şu anda ANAP diye bir parti var mı? Bu millete güvenmek lazım, bu milletin seçtiklerine güvenmek lazım, bu milletin seçtiklerinin güvendiği hükümete de güvenmek lazım. Neden? Milletin aleyhine olacak hiç bir karara imza atmayız, milletin aleyhine olacak hiç bir eylemi de yerine getirmeyiz. Seçim sathına girdik, millete herşeyi izah edeceğiz. Geçmişte de ne yapıldığını söyleyeceğiz, bugün de ne yapıldığını söyleyeceğiz. Geçmişten bu yana kadar, millet vicdanı ne karar verdiyse yanıldığı görülmedi; İsmet Yılmaz yanılır, Haydar bey yanılır ama milletin vicdanının yanıldığı görülmemiştir."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir