taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4646
Euro
7.1877
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.236
Bitcoin
38378.53

İspanya Prensesi'nin evi satılıyor

İspanya Prensesi Cristina, yolsuzlukla suçlanıp, mahkemeye olan borcunu ödeyemeyince evinin satılmasına karar verildi.

06.02.2015 - 15:07..
Whatsapp ile paylaş

V

İspanya'da yolsuzluk suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Prenses Cristina'nın evi, mahkeme kararıyla satışa çıkarıldı. Prenses Cristina, kraliyet ailesine olan tepkiler ardından babasının koltuğunu devralan Kral Felipe'nin kız kardeşi.

MAHKEMEYE BORCU ÖDENECEK

Eski hentbol oyuncusu şimdi ki Mayorka Dükü Inaki Urdangarin ile evli olan Prenses Cristina'nın Barcelona'daki konutu satılarak mahkemeye olan borcu ödenecek.

MAHKEME 7 MİLYON EURO'NUN ALTINDA DEDİ

Mahkeme tarafından 7 milyon Euro'nın altında satılması gerektiği bildirilen ev, 2013 yılında çift tarafından satışa sunulmuş ve 9.8 milyon Euro değer biçilmişti.

1.000 metrekare olan ve konak olarak adlandırılabilecek evin 7 odası bulunuyor. 10 banyolu ev, nefes kesen Barcelona manzarasıyla dikkat çekiyor. Asansörün kullanıldığı konak, 2004 yılında yaklaşık 7 milyon Euro'ya satın alınmış ve evin masraflarının nasıl karşılandığı soru işaretleri doğurmuştu. Mahkeme de evin sadece maliyeti karşılığına denk gelecek bir fiyata satılmasına hükmetti.

İspanya Prensesi'nin evi satılıyor

PARALAR ÖZEL ŞİRKETE AKTARILDI

Prenses Cristina'nın eşi Mayorka Dükü Inaki Urdangarin vergi kaçakçılığı ve kara para aklama suçlamalarından ötürü uzun zamandır mercek altında.

Eski hentbol oyuncusu olan Urdangarin'in Balear Adaları'ndan gelen 2.3 milyon doları, Noos Enstitüsü'ne aktardığı iddia ediliyor. Hortumculuk, dolandırıcılık, rüşvet ve belgelerde sahtecilik suçlamaları yöneltilen Urdangarin'in iddialardan sonra feshedilen Noos Enstitüsü'ne gelen paraları özel şirketi Aizoon'a aktardığı düşünülüyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir