taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.759
6.417
1527.06
97149.04
282.791

Isparta'da şehit olan askerlere veda

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait eğitim uçağının Isparta'da düşmesiyle şehit olan 3 asker için Eskişehir'de veda töreni düzenlendi.

DHA | 18.01.2018 - 09:55..
Whatsapp ile paylaş

Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı uçuş eğitimi için 2 pilot ve 1 teknisyenle kalkış yapan CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağının dün saat 12.50'de radar irtibatı kesilmiş ve 14.30'da Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağın enkazına ve 3 askerin naaşlarına ulaşılmıştı.

Isparta'da şehit olan askerlere veda

ŞEHİTLERE YÜREK BURKAN VEDA

Şehit Binbaşı Ümit Karamustafa, Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ve Kıdemli Başçavuş Ömer Kadir Arlı için bugün Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

Havanın yağışlı olması nedeniyle uçak hangarında yapılan törene şehitlerin yakınları, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Ak Parti Eskişehir Milletvekili eski bakan Nabi Avcı ile çok sayıda kişi katıldı.

Isparta'da şehit olan askerlere veda

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutları askerlerin omzunda törenin yapıldığı uçak hangarına getirildi. 1'inci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Erdoğan Gül'ün yaptığı konuşmanın ardından Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek dua etti.

ŞEHİT YAKINLARI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Şehitlerin yakınları tören boyunca gözyaşlarına hakim olamadı. Şehitlerden Binbaşı Ümit Karamustafa ve Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı'nın cenazeleri, törenin ardından toprağa verilmek üzere askeri uçakla memleketleri Ordu'ya götürüldü.

Şehit Kıdemli Astsubay Başçavuş Ömer Kadir Arlı ise bugün öğlen Eskişehir Reşadiye Camii'nde kılınacak namazdan sonra Hava Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Isparta'da şehit olan askerlere veda


Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir