taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.35015
6.108
1221.59
93616.45
209.914

İsrail'in Abbas esir iddiası

Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın esir tutulduğu iddiasını İsrailli Ma'ariv gazetesinin yazdı ve Jerusalem Post'un gündeme taşıdı.

Haber Merkezi | 07.08.2017 - 16:02..

Jerusalem Post'un kardeş yayın kuruluşu Ma'ariv'in Filistinli kaynaklara dayandırdığı haberde Abbas'ın İsrail tarafından Ramallah'tan çıkarılmadığı öne sürüldü

.Jerusalem Post'un 'İsrail, Abbas'ı Ramallah'ta mahkum etti' başlığıyla verdiği ve üst düzey Filistinli kaynaklara dayandırılan haberde, İsrail'in Harem-i Şerif'te tansiyonu düşürmediği için Abbas'ın şehirden ayrılışına izin vermedi öne sürüldü.

İsrail'in Abbas esir iddiası

İSRAİL BAŞBAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

İsrail Başbakanlık Ofisi'nde yapılan açıklamada ise, "Tüm suçlamalar gerçek dışı" ifadelerine yer verildi.

Filistinli kaynaklar, Abbas'ın Ramallah'tan çıkışına izin verilmemesinin Mescid-i Aksa geriliminden dolayı İsrail hükümetinin Abbas'a karşı uyguladığı bir yaptırım olduğunu söyledi. Haberde, Mescid-i Aksa krizi sırasında Arap devletlerinin liderleriyle görüşmek isteyen Abbas'a İsrail tarafından çıkış izni verilmediği ancak Abbas'ın yardımcılarına izin verildiği belirtildi.

İsrail'in Abbas esir iddiası

ÜRDÜN KRALIYLA GÖRÜŞME

Ürdün Kralı Abdullah'ın Ramallah'a gelmesinin ardından, Filistin yönetiminin Abbas'ın hareketlerinin sınırlandırılması konusunu çözüme kavuşturma konusunda umutlu oldukları ifade edildi. Kral Abdullah ile Mahmud Abbas'ın yapacakları 3.5 saatlik görüşmede bu konuyu da masaya yatıracakları belirtildi.

İsrail'in Abbas esir iddiası

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)