taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.576
Euro
7.2629
Altın
1621.98
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.791
Bitcoin
42485.08
fuzulev

İstanbul Bağcılar'da öldürülen gencin katili teslim oldu

Bağcılar'da 25 yaşındaki Osman Reis'i otobüs durağında beklerken pompalı tüfekle öldüren 21 yaşındaki Kara Murat S. polise teslim oldu.


Whatsapp ile paylaş

İstanbul Bağcılar'da öldürülen gencin katili teslim oldu

İstanbul Bağcılar'da öldürülen gencin katili teslim oldu

Osman Reis, 18 Şubat sabahı, Matbaacılar Caddesi’ndeki Basın Tesisleri Otobüs Durağı’nda onlarca kişinin gözleri önünde öldürüldü. Saldırgan ortada hiç bir tartışma olmadığı halde, omuzundaki çantadan çıkarttığı tüfekle 6 el ateş etti. Daha sonra bir elinde çanta, bir elinde tüfekle uzaklaştı. Osman Reis’i kanlar içerisinde gören bir kişi dakikalarca kalp masajı yaptı. Osman Reis ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

"BEN YARASA AVCISI KARA MURAT"

Cinayetten bir gün sonra 21 yaşındaki Kara Murat S. Bakırköy Adalet Sarayı’na gitti. Kapıda bekleyen güvenlikçilere, “Cinayet işledim. Teslim olmak için geldim” dedi. Güvenlikçiler durumu hemen polise bildirdi.

POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLÜNCE SUSTU

Adliyeye gelen polisler Kara Murat S.’yi gözaltına aldı. Polisler ilk olarak cinayet silahını sordu. Kara Murat S. tüfeği parça parça söktükten sonra araziye attığını söyledi. Kara Murat S.’nin gösterdiği yerde tüfek yoktu. Kara Murat S. polisteki yazılı ifadesinde susma hakkını kullandı. Ancak sohbet esnasında polislere, “Zeytinburnu’nda evsizler yurdunda kalıyorum. Kayaşehir’deki mağaralarda yarasa avlıyorum. Tüfek ruhsatlı” dedi.

İstanbul Bağcılar'da öldürülen gencin katili teslim oldu

MAHKEMEDE ANLATTI

Savcılıktaki sorgusunda olay gününü detayıyla anlatan Kara Murat S. şunları söyledi: “Ölen Osman Reis’i tanımam. Olaydan birkaç gün önce Bağcılar’da otobüsten inerken onun bana kasten omuz attığını fark ettim. “Ne yapıyorsun’ deyince ‘Sen kimsin lan’ diyerek küfür etti. Olayı büyütmek istemedim. Sonra uzaklaştık.”

"RUHSATIM VAR"

“2 yıl önce Başakşehir Kaymakamlığı veya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak av tüfeği sahipliği belgesi aldım. Bu belge ile Mercan’da bir mağazadan otomatik tüfek aldım. Ara sıra Kayaşehir taraflarındaki mağaralara yarasa avlamaya gidiyorum.”

"BAKIŞLARIYLA BENİ TAHRİK ETTİ"

“Sabaha karşı Topkapı’dan Bağcılar Kanal D binasının civarına yürüyerek gittim. Bahçeşehir’e giden otobüsleri bir süre bekledim. Otobüsler kalabalıktı. Otobüslerdeki kalabalıklardan rahatsız oluyorum. Bende paranoya diyebileceğimiz bir şüphecilik vardır. Orada beklerken önümden Osman geçti. Bana bakıp “pişt” dedi. Önüme doğru tükürdü. Göz kırparak ‘Neye bakıyorsun ulan’ diye sordu. Sonra durağa geçti. Kulağında kulaklık olduğu için yanına gidip ayağımla ona dokundum ve ‘Sen ne diyorsun’ dedim. Bana ‘Yine mi sen lan! Sen dayak istiyorsun’ dedi. Bakışlarıyla beni şiddet anlamında tahrik etmeye başladı”

"ELİNİ CEBİNE ATINCA”

“Elini cebine atmaya başlayınca silah aradığını düşündüm. Ondan önce davrandım ve sırt çantamdaki tüfeği çıkardım. İlk sıktığım boşa gitti. İkincisinin göğsüne isabet ettiğini fark ettim. Kendimden geçer gibi oldum. Ne yaptığımı çok hatırlamıyorum. Oradan uzaklaştım. Silahı parçalanan yerlerinden ayırarak araziye attım.”

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir