taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7043
6.3129
1471.49
106751
269.941
46197.81

İstanbul Boğazı'na yüzen sahneler geliyor

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın kültür-sanat projeleri kapsamında, İstanbul Boğazı'nda iki adet yüzen platform yapılacağı belirtildi.

AA | 25.02.2019 - 13:24..
Whatsapp ile paylaş
İstanbul Boğazı'na yüzen sahneler geliyor

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın seçim ofisinden yapılan açıklamaya göre, İtalya'da Como Gölü'nde, Hollanda'da Amsterdam'da su üzerine kurulan platformların benzerleri İstanbul'da da yapılacak.

TÜRKİYE'DE İLK OLACAK

Yüzen platformlar, Yıldırım'ın kültür-sanat projeleri arasında yer alıyor. Bunlar hayata geçirildiğinde Türkiye'de bir ilk yaşanacak. Platformların biri Haydarpaşa'da sabit ve Boğaz manzaralı olacak.

İstanbul Boğazı'na yüzen sahneler geliyor


ETKİNLİKLER DEV SAHNEDE OLACAK

Burada konser ve sahne sanatları etkinlikleri, yüzen mavna üzerine kurulacak dev sahnede hayat bulacak.

İkincisi ise Boğaz'da yüzer halde farklı noktalara taşınabilecek. 'Boğaziçi Etkinlik Sahnesi' isimli platform aracılığıyla, İstanbullulara eşsiz deneyim yaşatılacak.

Tamamen şeffaf olacak bu yüzer platform, Boğaz'ın imajını güçlendirecek. Boğaz siluetinde gerçekleştirilecek uluslararası etkinlikler, dünyada da yankı yaratacak.

ZİYARETÇİLERE AÇIK OLACAK

Boğaziçi Sahnesi, etkinlik olmadığı günlerde ise 'Boğaziçi Müzesi, Sergi ve Seyir Alanı' olarak işlevlendirilecek, yer değiştirerek Boğaz'ın farklı bölgelerinde ziyaretçilere açılacak. 100 metre çapındaki alan, 7 bin 857 metrekare alana sahip olacak.

İstanbul Boğazı'na yüzen sahneler geliyor


AÇIK HAVA TİYATROSU HAYATA GEÇİRİLECEK

Bunların yanı sıra Arnavutköy ilçesinde ise 'Dünya Sahnesi ve Açık Hava Tiyatrosu' yapılacak.

Bu gösteri merkezi de dünya starlarının sahne alabileceği kalitede, üst düzey sahne sistemlerine sahip, festival ve büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek özellikte inşa edilecek.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir