taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.2913
6.0505
1228.14
92593.26
209.009

İstanbul Emniyeti'nden Berkin Elvan açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan Berkin Elvan'ın tedavi gördüğü hastaneye gaz atıldığına ilişkin haberleri yalanladı.

11.03.2014 - 09:59..

İstanbul Emniyeti'nden Berkin Elvan açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan Berkin Elvan'ın 268 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gaz atıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

10 KİŞİNİN GÖZALTINA ALINDIĞI BELİRTİLDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi giriş kapısında 3 çadır kuran, çöp konteynerlerini yakan ve slogan atmak suretiyle hastanede muayene olan ve tedavi gören vatandaşları rahatsız eden, ellerinde plastik sopalar bulunan gruba, kanuni sınırlar çerçevesinde müdahalede bulunulduğu ve 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. 

GAZ ATILDIĞINA DAİR İDDİA

Müdahale sırasında ortaya çıkan dumanın, biber gazı kullanımından değil, daha önce göstericiler tarafından yakılan çöp konteynırından kaynaklandığı aktarılan açıklamada, "16 Haziran 2013'te yaralanan Berkin Elvan'ın, yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gaz atıldığına ilişkin bazı basın kuruluşlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" ifadesi kullanıldı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir