taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5749
Euro
7.2503
Altın
1615.95
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.787
Bitcoin
41968.12
fuzulev

İstanbul seferini yapan uçaktan kaçırılma sinyali

Kharkov-İstanbul seferini yapan uçaktan kaçırılma sinyali alındı. Uçak Sabiha Gökçen'e indi.


Whatsapp ile paylaş
İstanbul seferini yapan uçaktan kaçırılma sinyali

Kharkov-İstanbul seferini yapan PGT 751 sefer sayılı uçaktan kaçırılma sinyali alındı. Ukrayna'da Kharkov'dan kalkan Boeing 737-800 tipi uçakta 2F koltuğunda oturan bir Ukraynalı yolcu uçağı  22.Kış Olimpiyat Oyunları düzenlenen ve yüksek güvenlik önlemleri alınan Soçi'ye kaçırmak istediği öğrenildi.

İstanbul seferini yapan uçaktan kaçırılma sinyali

İşte korsanın ilk görüntüsü - izle

Alkollü olduğu tahmin edilen yolcu, kabin memurları ve pilotlar tarafından sakinleştirildi ve uçağın İstanbul'a dönmesi kabul ettirildi. Uçak İstanbul'a yaklaşırken, Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan 191. Filo'ya ait F-16 uçakları eşlik etti.

Saat 18.05'te Sabiha Gökçen Havalimanı'na inen uçak, güvenli bölgeye çekilmişti.

UÇAKTAN İLK KARE

İstanbul seferini yapan uçaktan kaçırılma sinyali

UÇAĞIN PİLOTUNDAN MESAJ

Uçağın kaptan pilotu İlyas Karagülle "İyiyiz" mesajı verdi

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Soçi'ye kaçırılma iddiası yer almadı. Açıklamada şöyle denildi;

"Sabiha Gökçen seferini yapan Pegasus Havayollarına ait ve içerisinde 110 yolcu bulunan uçak, yolculardan birinin bomba tehdidinde bulunması nedeniyle tüm tedbirler alınarak emniyetli bir şekilde Sabiha Gökçen Havalimanı'na indirilmiştir.

Park pozisyonuna alınan uçakta güvenlik ekipleri incelemelerini sürdürmektedir. Sabiha Gökçen Mülki İdare Amiri Başkanlığı'nda bir ekip de konuyu tüm detaylarıyla araştırmaktadır."

SHGM'DEN AÇIKLAMA

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü olayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Pegasus Havayollarına ait Kharkiv- Sabiha Gökçen Uçağı havada iken yapılan bomba tehdidi sebebi ile güvenlik altında Sabiha Gökçene inmiştir" denildi

PEGASUS'TAN AÇIKLAMA

Pegasus Hava Yolları da yaşanan olay üzerine bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi; " Pegasus Hava Yolları'na ait Boeing 737-800 tipi TC-CCP tescilli, PC751 sefer sayılı yolcu uçağı, 7 Şubat Cuma günü (bugün) Kharkiv-İstanbul tarifeli uçuşunu gerçekleştirirken, yapılan bomba ihbarı nedeniyle, saat 18.05'te güvenle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmiştir. Emniyet güçleri tarafından çalışmalar sürmektedir."

BAKANLIK MÜSTEŞARI: 'KOKPİTE GİREMEDİ'

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Hasip Soluk Habertük canlı yayınında şu bilgileri verdi:

"Ukrayna asıllı bir yolcu bomba olduğunu söyleyerek uçağın Soçi'ye götürülmesini istemiş. Söz konusu şahıs kokpitten içeri giremediği için pilotlar da uçağın içinde karartma yaparak Sabiha Gökçen Havalimanı'na indi."

VALİ MUTLU: OPERASYON TAMAMLANDI

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Pegasus Havayolları uçağındaki yolcuların tamamının tahliye edildiğini ve korsanın etkisiz hale getirilerek operasyonun tamamlandığını bildirdi.

Vali Mutlu'dan kaçırılan uçakla ilgili açıklama

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir