taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3169
6.0682
1249.1
91976.83
213.416

İstanbul Üniversitesi karıştı

Bir grup öğrenci ile güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı.

26.02.2013 - 10:42..
Whatsapp ile paylaş

İstanbul Üniversitesi karıştı

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü'nde düzenlenen "İfade Özgürlüğü Konferansı" öğrencilerin akınına uğradı. Öğrencilerin konferansa ilgi göstermelerinin nedeni, konusundan çok katılımcılardı.

BEYAZIT MEYDANI'NDA TOPLANDILAR

Önceden duyurulan katılımcı listesinde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da vardı. İki bakan için İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi'nin girişine kırmızı halı serildi. Ancak iki bakan da Ankara'daki programlarını gerekçe göstererek konferansa katılmadı. Polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında öğrenciler gruplar halinde Beyazıt Meydanı'nda toplandı. Konferansın yapılacağı kültür merkezine doğru yürüyüşe geçen protestocu grup, AK Parti aleyhinde sloganlar attı.

İstanbul Üniversitesi karıştı

BARİKATLAR YIKILDI

Güvenlik görevlileri kültür merkezine girişte, kimlik kontrolü yapmak istedi. Bu sırada gerginlik yaşandı. Sayıları 200'ü bulan öğrenciler kapıya yüklenince güvenlik görevlilerinin kurduğu barikat yıkıldı. Koşarak içeri giren öğrenciler kırmızı halının üzerinden geçerek konferans salonuna girdi. Öğrenciler, salonda slogan atmayı sürdürdüğü için ifade özgürlüğü konferansı planlandığı saatte başlayamadı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir