taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7846
6.4439
1474.61
109207.57
274.873
41375.48

İstanbul Üniversitesi yine karıştı: 17 gözaltı

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde karşıt görüşlü iki grup arasında yine kavga çıktı.

24.10.2014 - 10:11..
Whatsapp ile paylaş

İstanbul Polis İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında bu sabah yine kavga çıktı. Fakülte yönetimi durumu polis ekiplerine bildirmesi üzerine üniversite önünde araçlarında bekleyen çok sayıda sivil polis ve çevik kuvvet ekibi üniversite içerisine sevk edildi.

İstanbul Üniversitesi yine karıştı -GALERİ

''YAŞASIN MÜSLÜMAN ÖĞRENCİLER''

Fakülteye giren polis, iki gruptan toplam 17 öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan örencilerin bir kısmının hafif bir şekilde yaralandığı görüldü.Gözaltına alınan öğrenciler, “Yaşasın müslüman öğrenciler", “Bizler müslüman öğrencileriz, müslüman öğrencilere edilen hakaret cevapsız kalmayacak" ve "Bizler müslüman öğrencileriz, bunlar islama ve Müslümanlığa hakaret ettiği için gerekli karşılığı veriyoruz" şeklinde slogan attı .

POLİS EKİPLERİ OKULUN ÖNÜNDE BEKLİYOR

Gözaltına alınanlar fakültenin yanında bulunan Beyazıt Polis Merkezi Amirliğine götürüldü. Kavga sonrası yaralanan öğrencileri tedavi etmek için 112 sağlık ekiplerine haber verildi. Okul önüne ve polis merkezine gelen 2 ambulans ile hafif bir şekilde yaralanan öğrenciler tedavi edildi. Polis ekiplerinin okul önündeki bekleyişi devam ediyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir