taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7428
6.3503
1466.93
105379.71
270.869
48622.57

İstanbul'da 3 milyonluk kobra zehri ele geçirildi

İstanbul Silivrikapı'nda sur dibinde kobra zehri ticareti yapan bir Suriyelinin bıraktığı 123 tüp kobra zehri ele geçirildi.

DHA | 01.12.2017 - 19:09..
Whatsapp ile paylaş

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine 'Kobra zehri' ticareti yapan Suriye uyruklu bir kişiyi belirledi. Polis ekipleri, M.A. isimli Suriye uyruklu şüphelinin Silivrikapı'daki sur dibine bir paket bıraktığını tespit etti.

123 TÜP ZEHİR ELE GEÇİRİLDİ

Organize ekipleri, 2 gün boyunca aralıksız olarak paketi almaya gelecek kişiyi bekledi. Paketi kimsenin almaması üzerine ekipler, yaptığı çalışmada 123 tüp kobra zehirine ulaştı.

İstanbul'da 3 milyonluk kobra zehri ele geçirildi

PİYASA DEĞERİ 3 MİLYON LİRA

Polis ekipleri, kobra zehri dolu 123 tüpü incelemek üzere İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne yolladı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasa değeri yaklaşık 3 milyon lira değerinde olduğunu, zehrin yasadışı yollardan Suriye'den getirildiğini ileri sürdü. Polis ekipleri, Suriye uyruklu M.A.'yı yakalamak için çalışmaları devam ediyor.

İstanbul'da 3 milyonluk kobra zehri ele geçirildi- VİDEO

İstanbul'da 3 milyonluk kobra zehri ele geçirildi

KİMYASAL SİLAH, KANSER TEDAVİSİ VE DOPİNG İLAÇLARINDA KULLANILIYOR

Kimyasal silahların ayrıştırılması, kanser tedavisi, doping ve kozmetik sanayisinde kullanıldığı, dünyanın en pahalı ikinci zehri olduğu belirtilen kobra zehrinin küçük bir damlasının, 8 saniyede bir fili öldürebilecek etkide olduğu öğrenildi. Kobra zehrinin yakın zamanlarda Trabzon, Tokat, Ankara ve Niğde'de düzenlenen operasyonlarda da ele geçirildiği öğrenildi.

İstanbul'da 3 milyonluk kobra zehri ele geçirildi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir