taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4695
Euro
7.1862
Altın
1629.13
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.344
Bitcoin
38291.71

İstanbul'da ticari araçlara kar lastiği denetimi yapıldı

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Beşiktaş’ta taksi ve toplu taşıma araçlarına yönelik kar lastiği denetlemesi yaptı.

İHA | 18.02.2015 - 15:24..
Whatsapp ile paylaş

trafik

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Dolmabahçe Caddesi üzerinde durdurulan araçlarda kar lastiği denetlemesi yaptı. Ekipler, durdurulan araçlarda evrak kontrolleri ve lastik incelemesi yaptı.

KAR LASTİĞİ OLMAYANLARA CEZAİ İŞLEM

Kar lastiği takmayan sürücülere ekipler cezai işlem uyguladı. Trafik ekipleri İETT otobüsünü de durdurarak inceleme yaptı. Yaklaşık bin 500 araç üzerinde uygulama yapan ekipler, 280 araca cezai işlem uyguladıklarını belirtti.

"KAR LASTİĞİ TAKMAYANLAR SORUN OLUYOR"

Kar lastiği uygulamasının gerekli olduğunu belirten bir taksi sürücüsü, “Ekiplerin yaptığı uygulamadan çok memnunuz. Kar lastiği takmayanlar sorun oluyor. Yokuşlarda özellikle trafiği engelliyorlar” dedi. Lastik kontrolleri yaptığını ifade eden polis memuru, “Lastik ve sürücü belgelerini kontrol edeceğiz. Her şey trafiğe uygunsa yoluna devam edecek. Sürücülerimiz genelde trafik kurallarına uymaya çalışıyor ama zinciri olmayan sürücüler yolda kalınca sorun yaşamaktayız” şeklinde konuştu. Uygulamaların mart ayına kadar devam edeceği bildirildi.

İstanbul'da ticari araçlara kar lastiği denetimi yapıldı

İstanbul'da ticari araçlara kar lastiği denetimi yapıldı

İstanbul'da ticari araçlara kar lastiği denetimi yapıldı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir