taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.38975
6.1022
1212.68
93298.64
210.414

İstanbulkart Avrupa'da ödüle koşuyor

Avrupa’nın en başarılı bilet sistemlerine verilen Ticketing Ödülleri’nde İstanbulkart uygulaması finalde.

16.12.2014 - 12:00..

kart

Her yıl Londra’da düzenlenen yarışmada, “En İyi Hizmet Sunan İşletme”, ”En İyi Banka-Kart Biletleme Planlaması”, ”En İyi Akıllı Kart Biletleme Servisi”, ”En Başarılı Mobil Bilet Programı”, “Yılın Biletleme Teknolojisi” , “2015 Sektöre Katkı Sunan Kurum” dallarında 6 ayrı kategoride ödül dağıtılıyor.

“En İyi Hizmet Sunan İşletme” Kategorisinde finale kalan İETT bu yılki yarışmaya Kayıt Esnasında İstanbulkart Dağıtım Projesi” ile katıldı.

19 ARALIK'A KADAR SÜRECEK

Finale kalan İstanbulkart, katılımcıların oylarıyla diğer bilet sistemlerinin önüne geçmeye çalışacak. Oylama transport-ticketing.com adresinden 19 Aralık tarihine kadar gerçekleştirilebilecek.

125 BİN ÖĞRENCİ, 43 ÜNİVERSİTE, YÜZDE 98 MEMNUNİYET

İstanbulkart Dağıtım Projesi kapsamında 125 bin yeni kayıt yaptıran üniversite öğrencisi İstanbulkartını kayıt yaptırdıkları anda almıştı. Uygulamaya üniversiteler de yoğun ilgi gösterdi ve toplamda 43 üniversite projede yer aldı.

Hiçbir başvuru veya belge gerekmeden İstanbulkartlarını alan öğrencilerle İETT’nin yüz yüze yaptığı anket sonucunda öğrencilerin yüzde 98’inin uygulamadan çok memnun kaldığı sonucu ortaya çıktı.

2012'DE ÖDÜL ALMIŞTI

Öğrenciler kartlarına 10 TL yükledikten sonra biletmatiklere okutarak İstanbulkartlarını indirimli tarifesinde kullanmaya başladılar. Ayrıca, İETT İstanbulkartın kullanımını kolaylaştırmak için kampüslere de biletmatik yerleştirdi.

İstanbulkart 2012 yılında Transport Ticketing Ödülleri’nde ''En İyi Genel Hizmet Uygulaması'' kategorisinde ödül almıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)