taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32065
6.0339
1328.45
103185.7
227.279

İstanbul'un meydanlarını merkez yönetecek

İBB tarafından hazırlanan "Meydan Yönetim Sistemi" ile meydanlar daha etkin kullanılacak, reklam uygulamaları tek merkezden yönetilecek.

AA | 31.07.2015 - 12:41..
Whatsapp ile paylaş
İstanbul'un meydanlarını merkez yönetecek

meydan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan "Meydan Yönetim Sistemi" ile meydanlar daha etkin kullanılacak, reklam uygulamaları tek merkezden yönetilecek. AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, proje, Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

12 BÜYÜK MEYDANI KAPSIYOR

Kentteki meydanlarda görsel kirliliğe neden olan reklam uygulamalarına son verilmesi ve meydanların daha etkin kullanılmasının planlandığı proje, İstanbul'un 12 büyük meydanını kapsıyor.

Proje kapsamında yaya-taşıt ulaşımı, kent mobilyası, temizlik, güvenlik, bakım-onarım, aydınlatma, otopark, peyzaj, aydınlatma, tabela, büfe, yol, duraklar, trafik-yönlendirme levhaları, otopark, tuvalet, çöp kutuları, ATM kabinleri, güvenlik, yeraltı hizmetleri, servis elemanları, kaldırım gibi mevcut meydan bileşenleri analiz edilerek sorunların tespiti yapılacak.

'REKLAM YÖNETİM SİSTEMİ' KURULUYOR

Proje kapsamında İstanbul'un meydanlarındaki tüm açık hava, duvar ve binalardaki uygulamalar ile elektronik reklamlar da tek merkezden yönetilecek. "Reklam Yönetim Sistemi" adında bir yazılımla uygulama yapılacak tüm reklam araçları ve alanlarının belirlenmesi, bu alanların dışında görüntü kirliliğine neden olacak reklam uygulamalarına son verilmesi hedefleniyor.

EMİNÖNÜ VE KADIKÖY PİLOT BÖLGE

Pilot bölge olarak Eminönü ve Kadıköy'de başlatılacak çalışma, daha sonra Üsküdar, Beşiktaş, Beyazıt, Taksim, Eminönü, Küçükayasofya, Sultanahmet, Eyüp, Esenyurt, Bağcılar ve Sultanbeyli meydanlarında uygulanacak.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir