taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7695
Euro
7.3328
Altın
1659.54
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.364
Bitcoin
49100.97

İstanbul’un trafiğine 3 katlı çözüm

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün İstanbul’un trafiğine çözüm olacağı ifade edilen mega projeyi açıklayacak.


Whatsapp ile paylaş

İstanbul’un trafiğine 3 katlı çözüm

İstanbul’un trafiğine 3 katlı çözüm

İstanbul’un trafiğini rahatlatmayı hedefleyen ve ‘mega’ olarak tanımlanan proje bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanıyor. ‘Dünyanın gözü bu 3 katta’ başlığı ile gazete ve televizyon reklamları ile duyurulan proje uzun zamandır sır gibi saklanıyordu. Daha önce birkaç kez Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından gündeme getirilen proje ile ilgili herhangi bir detay verilmemişti. Elvan, “İstanbul’un trafiğini rahatlatmaya yönelik olarak bazı projeler üzerinde çalışıyoruz. Sayın Başbakanımızla birlikte açıklamayı düşünüyoruz. İstanbul trafiğini rahatlatacak sürpriz bir proje, mega proje ve İstanbul trafiğini de önemli ölçüde rahatlatacak olan bir proje” demişti.

Nitekim dün Ulaştırma Bakanlığı’ndan gönderilen davet mektubunda “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla İstanbul’a yapılacak yeni muhteşem projenin lansmanına katılımınızdan onur duyarız” denilerek İstanbul Kongre Merkezi’nde projenin açıklama zamanının geldiği duyuruldu.

İstanbul trafiğine çözüm olarak gündeme gelen proje, “Dünyanın gözü bu üç katta” diye duyuruldu.

İKİ KÖPRÜ ARASINDAN "3 KATLI TÜP GEÇİT" İDDİASI

Bakan Elvan’ın sır gibi sakladığı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün açıklanacak olan proje ile ilgili çeşitli söylentiler bulunuyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki köprü arasında bir yeni tüp geçit yapılacağı açıklamalarına dayanıyor. Söylentilere göre Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin arasındaki bölümde denizin altında yapılacak olan yeni hatta gidiş ve geliş yönünde karayolu hattı ve ortada da bir raylı sistem bulunacak. Bu hat Anadolu ve Avrupa yakasındaki metro hatlarına direkt olarak bağlantıyı sağlayacak.

İstanbul’un trafiğine 3 katlı çözüm

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir