taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33875
6.0986
1223.56
93616.45
210.141

İstifa eden Sisi Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı

Mısır Savunma Bakanı Abdulfettah el-Sisi, dün istifa ettiği görevinden sonra cumhurbaşkanlığı için adaylığını açıkladı.

27.03.2014 - 10:51..

İstifa eden Sisi Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladı

Sisi, devlet televizyonunda yayınlanan konuşmasında, "Biz Mısırlıların önünde, halkın istek ve beklentilerine karşılık vermek gibi son derece zor bir görev bulunuyor. Ülke içinde ve dışındaki herkese elimizi uzatıyoruz" dedi.

"VİZYONU OLAN BİR ADAYIM"

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için görevinden istifa ettiğini dile getiren Sisi, "Geleneksel seçim kampanyalarının ötesinde, programı ve vizyonu olan bir adayım. Seçim kurulunun onay vermesinin hemen ardından programımı kamuoyuyla paylaşacağım" diye konuştu.

"MÜBAREK VE MURSİ'Yİ HALKIN İRADESİ DEVİRDİ"

Mısır'ın saygıya değer ve prestijli bir ülke olduğunu ifade eden Sisi, "Hüsnü Mübarek ve Muhammed Mursi yönetimlerini deviren etkenlerin, siyasetçiler ya da ordu değil, bilakis halkın iradesi olduğunu" savundu.

"DİĞER ADAYLARA ENGEL OLMAYACAĞIM"

Adaylığının Mısır'da devlet başkanlığı yarışına girmek isteyen diğer kişilere engel teşkil etmeyeceğini savunan El-Sisi, amacının Mısır'a onurunu yeniden kazandırmak olduğunu söyledi. Mucizeler yaratamayacağını belirten eski general, adaylık kararını halkın desteğiyle aldığını sözlerine ekledi.

YERİNE GELECEK İSİM BELLİ OLDU

Öte yandan, Mısır medyasında çıkan haberlerde El Sisi’nin Genelkurmay Başkanlığı ve Savunma Bakanlığı görevine Mısır Silahlı Kuvvetleri Generali Sıtkı Süphi’nin getirileceği belirtildi. "Halkı ve doğal kaynakları açısından zengin olan Mısır'ın, yardımlara muhtaç olması kabul edilemez" diyen Sisi, kendisine fırsat verildiği takdirde, ülkede güvenlik ve istikrarı sağlayacağını belirterek, "Korkudan uzak bir Mısır için sürekli mücadele edeceğim" ifadesini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)