taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

İstinaf mahkemesi Cumhuriyet davasında cezaları onadı

Aralarında Musa Kart, Kadri Gürsel, Akın Atalay, Ahmet Şık gibi isimlerin bulunduğu Cumhuriyet davasında, İstinaf Mahkemesi kararı belli oldu.

Haber Merkezi | 19.02.2019 - 08:38..
Whatsapp ile paylaş

Cumhuriyet gazetesi davası kapsamında beş yıla kadar verilen cezaların itiraz incelemesini yapan İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde verilen mahkumiyet kararlarını onadı. Karar uyarınca dosyaları istinaf incelemesine tabi tutulan isimlerin, kalan cezalar için tekrar cezaevine girmeleri gerekecek.

Davada tutuklu olarak yargılanan ve beş yıla kadar çeşitli sürelerle hapis cezası alan Musa Kart, Mustafa Kemal Güngör, Bülent Utku, Emre İper, Hakan Kara ve Kadri Gürsel'in dosyaları, istinaf mahkemesinde karara bağlandı.

TEKRAR CEZAEVİNE GİRECEK İSİMLER

Kadri Gürsel ve Bülent Utku'nun hapis yattığı sürenin göz önünde bulundurulduğu karara göre, tekrar cezaevine girecek isimler şöyle:

Musa Kart: 1 yıl 16 gün

Mustafa Kemal Güngör: 1 yıl 16 gün

Emre İper: 3 yıl 1 ay 15 gün

Hakan Kara: 1 yıl 16 gün

Cumhuriyet gazetesi davasında beş yılın üzerinde ağır hapis cezası alan isimlerin temyiz incelemesi ise Yargıtay'da yapılıyor. Temyiz dosyası yargıtayda olan isimler şöyle: Hikmet Çetinkaya, Orhan Erinç, Akın Atalay, Murat Sabuncu, Aydın Engin ve Ahmet Şık.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir