taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32465
6.04295
1325.495
102494.03
227.048

Şişli'de çökme riskiyle bir bina boşaltıldı

Şişli'de bir inşaatın temel açma çalışmasının yapıldığı alanda çökme meydana geldi. İnşaat alanının yanındaki bina tahliye edildi.

DHA | 26.07.2017 - 06:16..
Whatsapp ile paylaş

Şişli-Mecidiyeköy Musadayı Sokak'ta meydana gelen olayda durumu fark eden vatandaşlar; zabıta, polis ve itfaiye ekiplerine olayı bildirirken, çökmenin yaşandığı yerin bitişiğinde bulunan 5 katlı binada bulunanları da uyardı.

Şişli'de çökme riskiyle bir bina boşaltıldı

TAHLİYE EDİLDİ

Olay yerine gelen ekipler, yaptıkları incelemelerin ardından çökmenin risk oluşturması nedeniyle bina sakinlerinin tahliyesine karar verdi. Tahliyelerin ardından zabıta ekipleri de bina etrafında güvenlik şeridi çekerek tedbir aldı. Tahliye edilenlerin bazıları akrabalarının yanına yerleşirken,  bazılarının ise belediye tarafından yer tahsis edilmesini beklediği öğrenildi.

Şişli'de çökme riskiyle bir bina boşaltıldı

BİNA SAKİNİ: "İSTİNAT DUVARI OLMADAN KAZMAYA DEVAM ETMİŞLER"

Tahliye edilen binada oturan Onur Uçar, "Birkaç gündür yanımızdaki arsada inşaat temel kazısı var. Anladığım kadarıyla onlar herhangi bir istinat duvarı çekmeden kazmaya devam etmişler. Dolayısıyla, bizim binamızdan bağımsız bir merdivenimiz var ve merdivenin altı tamamen çöktü. Yıkılmak üzere şu anda. İtfaiyeyi aradık. Onlarda güvenlik açısından binanın boşaltılmasına karar verdiler. Ben o sırada evdeydim. Sokaktan gelen vatandaşlar çökmeyi görerek birkaç dairenin kapısını çalıp bize haber verdiler." dedi.

Şişli'de çökme riskiyle bir bina boşaltıldı

Şişli'de çökme riskiyle bir bina boşaltıldı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir