taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.33285
6.0908
1221.6
93616.45
209.437

İsviçre ekonomisi büyüyor

İsviçre yılın 2'inci çeyreğinde beklentinin üzerinde büyüdü. Doygunluğunu tamamlayan bir ekonomi olan İsviçre'nin bu ekonomik büyümesi, önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Haber Merkezi | 06.09.2018 - 10:19..

Avrupa'nın ekonomik refahı yüksek ülkelerinden İsviçre bölgenin ekonomi olarak en doygun ülkelerinden biri. Özellikle bankacılık ve özel üretim sektöründe bölgenin merkezinde bulunan İsviçre ekonomisi, gelişmiş ülkelere göre halen büyümesini koruyor.

İsviçre ekonomisi büyüyor

BEKLENENDEN FAZLA BÜYÜME

İsviçre ekonomisi, yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.7 büyüdü. Beklentiler, ekonominin çeyreklik bazda yüzde 0.5 büyüyeceği yönündeydi.

İsviçre ekonomisi büyüyor

Birinci çeyrek büyüme rakamı ise yüzde 1'e yukarı yönde revize edildi. Ekonomi, küresel ticaret geriliminden fazla etkilenmiyor gibi görünüyor. Ülkenin Ekonomik İlişkiler Ofisi'nden Perşembe günü gelen açıklamada, "Son rakamlar ile birlikte beşinci çeyrekte de 'ortalamanın üzerinde' büyüdük" ifadesi kullanıldı.

İsviçre ekonomisi büyüyor

GELİŞMİŞ ÜLKELERDE BÜYÜME

Gelişmiş ülkelerin durağan bir ekonomik sisteme geçmesi, rutin veriler elde etmesine neden oluyor, ancak İsveç gibi dinamik üretim ve ekonominin devam ettiği ülkeler gelişmişliğini tamamlayıp ekonomilerini doyursa dahi büyümelerini devam ettiriyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)