taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

İtalya Başbakanı'ndan Çipras'a kravat

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, hiçbir ortamda kravat takmayan Yunan mevkidaşı Aleksis Çipras'a, ülkesinin krizden kurtulması halinde takmak üzere İtalyan marka bir kravat hediye etti.


Whatsapp ile paylaş

İtalya Başbakanı'ndan Çipras'a kravat

ÇİPRAS

Avrupa turuna çıkan Yunanistan'ın çiçeği burnunda Başbakanı Aleksis Çipras, Güney Kıbrıs'ın ardından Salı günü İtalya'nın başkenti Roma'ya geldi.

ORTAK BASIN TOPLANTISI

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, başbakanlık sarayı Chigi'de Çipras'ı kabul etti. Bir saati aşkın süren görüşmenin ardından iki genç lider, ortak bir basın toplantısı düzenledi. Neşeli bir ortamda geçen basın toplantısına, Renzi'nin Çipras'a hediye ettiği kravat damgasını vurdu.

RENZİ'DEN ÇİPRAS'A KRİZ KRAVATI

Renzi, "Aleksis'in güzel bir düşüncesi var; Yunanistan, zor kriz ortamından çıkana kadar kravat takmayacak. Biz Yunanistan'a gerçekten yardım etmek istiyoruz. Yunanistan'ın krizden çıkacağı an da gelecek ve o zaman ilk olarak bir İtalyan kravatı takacak" diyerek, İtalya'nın geçen ay devrettiği Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığı için hazırlanan bir kravatı Çipras'a hediye etti.

İtalya Başbakanı'ndan Çipras'a kravat

"KRİZE ÇÖZÜM BULURSAK KRAVATI TAKARIM"

Çipras da gülerek, "Hükümetim krize nihai çözüm bulduğu zaman bu kravatı takacağıma söz veriyorum" dedi.

ÇİPRAS RENZİ'YE MÜZİK CD'Sİ HEDİYE ETTİ

Çipras'ın ise meslektaşına, İtalya'nın Yunanistan'a yakın bölgelerinden Puglia bölgesine ait, ancak Yunanca ezgilerin olduğu bir müzik CD'si hediye etmesi dikkat çekti. Bu arada, Çipras'ın beraberindeki heyette yer alan erkeklerin de kravat takmadığı gözlendi.

RENZİ TOPLANTIDA CEP TELEFONUYLA UĞRAŞTI

Basın toplantısında gözlerden kaçmayan bir olay da yaşandı. İtalya Başbakanı Renzi, Çipras'ın ve kendi açıklamalarının ardından tercümanın çeviri yaptığı anlarda sık sık cep telefonunu eline alarak, mesaj yazdı ve okudu.
Okuduğu bazı mesajların ardından Renzi'nin kurmaylarına dönerek, olumsuz anlamda başını sallaması dikkatlerden kaçmadı.

Foto muhabirleri ve kameramanlar da bu anları görüntüleme fırsatını kaçırmadı. 
Basın toplantılarından cep telefonunu sürekli eline alma alışkanlığı edinen Renzi, Kasım ayı sonunda Roma'ya gelen Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile yaptığı basın toplantısında da sürekli telefonuyla uğraşmış ve Arap medyasının tepkisini çekmişti.

İtalya Başbakanı'ndan Çipras'a kravat

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir