taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7743
Euro
7.3688
Altın
1650.92
Borsa
93225.22
Gram Altın
359.156
Bitcoin
49357.59

İtfaiye görevlisinin vücudundan 160 tane kene çıkarıldı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, bir itfaiye erinin üzerine yapışan 160 kene, yaklaşık 3 saat süren operasyonla çıkarıldı.


Whatsapp ile paylaş

İtfaiye görevlisinin vücudundan 160 tane kene çıkarıldı

İtfaiye görevlisinin vücudundan 160 tane kene çıkarıldı

Yaklaşık üç günden bu yana bacaklarında kaşıntı olan İnegöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görevli itfaiye eri Başar Uyar, önceki akşam bacağını kaşırken, bacak bölgesinde kabuk zannettiği sert maddeyi koparttı. Bunun kene olduğunu fark eden Uyar, hemen Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

3 SAATLİK ÇALIŞMA SONUNDA ÇIKARILDI

Acil serviste görevli Dr. Çiğdem Büte ve sağlık memuru Halil Evran tarafından yapılan yaklaşık 3 saatlik operasyonla itfaiye erinin bacaklarından irili ufaklı 160 kene çıktı. Sağlığı iyi olan itfaiye eri taburcu edildi. Bugün tekrar hastaneye kontrol için gelen itfaiye eri, enfeksiyon polikliniğine yönlendirildi.

''YARA KABUĞU SANDIM''

Basın mensuplarına olayı anlatan Başar Uyar, “Birkaç gün önce ayaklarımda kaşıntılar başladı. Önce normal bir kaşıntı zannettim. Daha sonra yara kabuğu sanıp elimle kontrol ederken kıpırdadığını hissettim. Kene olduğunu anlayınca hemen hastaneye geldim. Doktorlar, belden aşağı her yerimde kene olduğunu gördüler. Sonra tek tek uğraşıp saatlerce keneleri çıkardılar. Operasyon 3 saat sürdü” dedi.

YANGINDA BULAŞTI

Kenelerin nasıl bulaştığı sorusuna ise Uyar, “3-4 gün önce kullanılmayan müstakil bir evde çıkan yangına gitmiştik. Orada samanlar vardı, onları aktarırken oradan bulaştığını tahmin diyorum. Çünkü ondan sonra kaşıntılar başladı. Ben normal bir kaşıntı zannettim” diye konuştu.

''SAĞLIK SORUNUM YOK''

Evinde kullandığı eşyaları attığını anlatan Uyar, “Evdeki eşyalarımın hepsini attık. Biz de tedirgin olduk. Yatağımı değiştirdim. Şimdi tekrar kontrole geldim. Sağlık açısından bir sıkıntım yok. Kaşıntılarım da bitti” şeklinde konuştu. Uyar, sürekli kaşıntısı olan kişilerin mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir