taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8033
6.6183
1419.02
95182.49
264.761

İzlanda'da koalisyon hükümeti dağıldı

İzlanda Başbakanı Bjarni Benediktsson'un pedofiliden hüküm giyen biriyle bağlantısı olduğu iddiaları, ülkenin koalisyon hükümetini düşürdü.

15.09.2017 - 18:37..
Whatsapp ile paylaş

Parlak Gelecek Partisinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, koalisyondan ayrılmanın arkasında hükümetteki "ciddi güven kaybı" olduğu ifadesine yer verildi.

PEFOFİLİ HÜKÜMLÜSÜNÜ AKLAMAYA ÇALIŞTILAR

Başbakan Bjarni Benediktsson'un babası Benedikt Sveinsson'un, pedofiliden hüküm giyen birinin aklanması için girişimde bulunduğuna yönelik iddiaların ardından söz konusu partinin koalisyondan çekildiği bildirildi.

İzlanda'da koalisyon hükümeti dağıldı

ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Benediktsson'ın yeni bir koalisyon oluşturup oluşturmayacağı ya da erken seçim çağrısında bulunup bulunmayacağı henüz bilinmiyor.

İZLANDA'DA SABIKA KAYDI REFERAN MEKTUBUYLA SİLİNEBİLİYOR

İzlanda yasalarına göre, ağır bir suçtan hapis yatan hükümlülere "onurları iade" edilebiliyor ve referans mektubuyla sabıka kaydı silinen hükümlü yeniden iş hayatına dönebiliyor. Ülkede ocak ayında, merkez sağ Bağımsızlık Partisi, liberal Reform Partisi ve Avrupa Birliği (AB) yanlısı Parlak Gelecek (Bright Future) Partisinin bir araya gelmesiyle oluşan üçlü koalisyon hükümeti kurulmuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir