taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4678
Euro
7.1961
Altın
1628.59
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.839
Bitcoin
38237.74

İzmir'de annelerini öldüren kız kardeşler üvey iddiası

İzmir’in Aliağa ilçesinde anneleri Gülseren Süngü’yü öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan kız kardeşlerin üvey kardeş oldukları iddia edildi.

06.02.2014 - 10:19..
Whatsapp ile paylaş

İzmir'de annelerini öldüren kız kardeşler üvey iddiası

İzmir’in Aliağa ilçesinde anneleri Gülseren Süngü’yü elektroşok cihazı ile bayılttıktan sonra 26 yerinden bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan 19 yaşındaki Şeyda P. ile 17 yaşındaki B.P. isimli kız kardeşlerin üvey kardeş oldukları öne sürüldü. İddiayı ortaya atan abla Şeyda P., yakın arkadaşlarına ve avukata, kız kardeşiyle babalarının ayrı olduğunu söyledi.

"BİZ ÜVEY KARDEŞİZ"

İddiaya göre, okumasına izin vermeyen annesinden defalarca işkence gördüğünü ve vücudunda hala işkence izlerini taşıdığını belirten Şeyda P. yakınlarına ve kendilerini savunan avukatına, "Annem bir gün bana, kız kardeşim ile babalarımızın ayrı olduğunu söyledi. Bu sözler üzerine şok oldum. Bunu bir kaç kez başkasıyla telefonda konuşurken de duydum. Bizi terk eden babama ulaşıp, bu iddiayı sordum. Sözlerimi ciddiye almayan babam, iddiaları yalanladı. Ama hep kuşku içinde yaşadım. Babam gerçeğin ortaya çıkmasını istemedi" dedi.

''ANNESİNİN SÖYLEDİĞİNİ BELİRTTİ''

Savunma aşamasında tüm detayları görüştükleri müvekkili Şeyda P.’nin, kız kardeşi ile babalarının ayrı olduğu yolundaki iddiaları kendisine de söylediğini belirten avukat Zülküf Koçoğlu, "Şeyda ile uzun uzun konuştuk. Kız kardeşi ile babalarının ayrı olduğunu söyleyince şaşırdım. Bunu nereden öğrendiğini sorduğumda, annesinin söylediğini belirtti. Babası ise bunun doğru olmadığını söylemiş. Davaya doğrudan etki edecek bir iddia olmadığı için şu anda bununla ilgili bir girişimimiz olmadı" diye konuştu.

MÜEBBET İSTEMİYLE YARGILANIYORLAR

Annelerini öldürmek suçundan müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanan 19 yaşındaki Şeyda P. ile 17 yaşındaki kız kardeşi B.P., ilk duruşmada kendilerini savundular. Kız kardeşler, mutfaktan önce bıçağı annelerinin alarak üzerlerine saldırdığını iddia etti. Abla Şeyda P., anneleri ile boğuşurken yere düşen bıçağı kız kardeşinin aldığını ve annesine bir kez sapladığını, daha sonra bıçağı kendisinin alarak annesini bıçakladığını söyledi. Kız kardeşler ayrıca yaptıklarından pişmanlık duyduklarını söylemişlerdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir