taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7318
Euro
7.2932
Altın
1613.67
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.942
Bitcoin
45665.8

İzmir'de CHP'li 3 belediye başkanı partiden istifa etti

İzmir'de CHP'den yeniden aday gösterilmeyen Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya, Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün ve Dikili Belediye Başkanvekili Yusuf Altıparmak partilerinden istifa etti.


Whatsapp ile paylaş

İzmir'de CHP'li 3 belediye başkanı partiden istifa etti

İzmir'de CHP'li 3 belediye başkanı partiden istifa etti

İzmir'de Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'dan sonra Kınık'tan da istifa haberi geldi.

KINIK BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN KAYA İSTİFA ETTİ

Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya, partisinden istifa etti. Yarın Demokrat Parti'ye geçerek aday olmaya hazırlanan Kaya, "Bugüne kadar yanlıştan dönerler mi diye bekledim ama olmadı. İstifamı noter aracılığıyla gönderdim. Genel Merkez'e yanlış anketler götürüldü. Genel Başkan, 'kiminle bir oy fazla alacaksak aday o olacak' dedi ama sözünü tutmadı. İzmir'in her tarafında olduğu gibi halkın iradesine saygı duyulmadan bir adaylık süreci yaşandı. Kınık halkı büyük tepki gösteriyor. CHP'nin yüzde 70'i gösterilen adaya sıcak bakmıyor. Ben DP'den aday olacağım ve seçimi yüzde 100 alacağım." ifadelerini kullandı.

İzmir'de CHP'li 3 belediye başkanı partiden istifa etti

MENDERES BAŞKANI ERGUN ÖZGÜN İSTİFA ETTİ

İzmir'de 15 yıl görev yapan Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün de, CHP'den istifa etti. Özgün, "Menderes'te yoldan geçen biri, 'Canan'ın kocasını aday yaptılar. Bu ayıbı yapanların yanında duramayız" dedi. Yerine Ahmet Pala'nın aday gösterilmesi üzerine partisinden istifa eden Özgün, "Menderes'e belediye başkanı adayı tayin edilmez. Menderes halkı siyasette görev alacak insanları kendi içinden çıkarır. Bu Menderes'e yapılan saygısızlık ve ayıptır. Bu ayıbı yapanlarla yan yana duramayız. Yoldan geçen biri 'Canan'ın kocasını' aday gösterdiler. Siyasi literatürde karşılığı yok bunun." ifadelerini kullandı.

DİKİLİ BAŞKANI OSMAN ÖZGÜVEN DE İSTİFA ETTİ

İzmir'in Dikili İlçesi'nde Belediye Başkanı Osman Özgüven'in hapis cezası almasıyla Belediye Meclisi'nin kendi içinde yaptığı seçimle koltuğuna oturan Yusuf Altıparmak, CHP tarafından aday gösterilmeyince istifa etti. Altıparmak, "Partimin demokratik kurallara uymayarak aday belirlemesinden rahatsız oldum. DSP'den aday olacağım. Görüşmelerimi yaptım. Düşüncelerime en yakın orası. Dikili'de bu gücü kendimde görüyorum, ama partim bende görmedi. Keşke sandık konsaydı, ben çıkan arkadaşın arkasından yürürdüm. Demokratik kurallara göre bir seçim olmadığını düşünüyorum. Kenarda da duramam Dikili halkına karşı sorumluluklarım var" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir