taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7428
6.3503
1466.93
105379.71
270.869
48622.57

İzmir'de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, önce eşi Mehmet Ali Çalkaya'dan başkanlığı devraldı, sonra da mazbatasını aldı.

DHA | 09.04.2019 - 12:15..
Whatsapp ile paylaş

Yerel seçimlerden sonra en çok merak edilen törenlerden birisi olan Balçova Belediye Başkanlığı'nın, devir-teslim töreni gerçekleştirildi.

İZMİR'İN EN İLGİNÇ DEVİR TESLİMİ

Adaylığı kabul edilmeyen Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'nın yerine CHP tarafından, Çalkaya'nın eşi Fatma Çalkaya aday gösterilmişti. Fatma Çalkaya, yüzde 67 oy alarak belediye başkanı seçildi. Balçova İlçe Seçim Kurulu'nda yapılan törenle mazbatasını alan Fatma Çalkaya ve belediye meclis üyeleri, daha sonra Balçova Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

İzmir'de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti

BALÇOVA'YA EŞİ BAŞKAN OLDU

Resmi törenin ardından belediyeye geçen Fatma Çalkaya’yı, eski başkan ve eşi olan Mehmet Ali Çalkaya ile coşkulu bir kalabalık karşıladı. Devir-teslim töreninde bir konuşma yapan Mehmet Ali Çalkaya, "Bugün bu ülkede hala rahat yaşayabiliyorsak bu Cumhuriyet sayesindedir. 2019 seçimleri de bu açıdan ayrıca önemlidir. Cumhuriyet öncelikle kadınlara çok önem verdi. Balçova halkı da seçimlerde bir kadın belediye başkanı seçerek Cumhuriyet'e olan hassasiyetini gösterdi. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İzmir'de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti


''YENİ BAŞKANIMIZIN ADİL OLACAĞINA EMİNİM''

Fatma Çalkaya’ya, üzerinde "Hak, hukuk ve adalet her zaman yol göstericiniz olsun" yazılı bir adalet heykeli veren Mehmet Ali Çalkaya, "Adalet bütün dünyada bir kadın heykeli tarafından temsil edilir. Yeni başkanımızın da adaletten ayrılmadan hizmet dağıtacağına eminim. Bugün ülkemizde yaşanan adaletsizliklere inat onlar adaletle Balçova halkına hizmet edecekler." dedi.

İzmir'de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti


EŞİ "HİZMETE HAZIRIM" DEDİ

Balçova’da 15 yıldır başarıyla ve dürüst bir şekilde yürütülen insan odaklı belediyecilik hizmetleri sürdüreceğini ifade eden Fatma Çalkaya da "Balçova halkına, meclis üyesi arkadaşlarıma ve benimle birlikte bu yolda mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ilçe örgütlerine yürekten teşekkür ediyorum. Biz başkanımızdan aldığımız hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için bu yola girdik. Bize gösterilen bu güveni boşa çıkarmayacağız ve var gücümüzle Balçova Halkına hizmet edeceğiz." dedi.

İzmir'de ilçe belediye başkanlığını eşine devretti


Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir